українська російська англійська
Микола Азаров: Президент проявив мужність і далекоглядність, розпочавши курс реформ
05.11.2013 | 20:35
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Президент України Віктор Янукович проявив мужність і далекоглядність, розпочавши курс реформ. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров 5 листопада виступаючи на регіональному засіданні Всесвітнього економічного форуму «Стратегічний діалог щодо майбутнього України».

«В Україні проводяться надзвичайно серйозні фундаментальні реформи, які проголосив наш Президент. Він над ними працював довгий час, знаходячись у опозиції. Після інавгурації 2010 року він розпочав перетворення в нашій країні», - сказав Микола Азаров.

При цьому він підкреслив, що реформи розраховані як на короткострокову, так і на довгострокову перспективу. За словами Прем’єр-міністра, реформи мають на меті створення сприятливих умов для розвитку вітчизняної економіки.

За словами Миколи Азарова, реформи в Україні уже дають реальний результат. Про це свідчать дані провідних світових  фінансово-економічних інституцій.

«Я сподіваюсь, що така авторитетна конференція зафіксує те, що відмічають міжнародні фінансові організації, зокрема Міжнародний валютний фонд, місія якого нещодавно була в Україні і яка констатувала досить серйозний прогрес України щодо пожвавлення економіки. Також нам приємно, що такий авторитетний фінансовий орган як Світовий банк у своєму рейтингу Doing Business відмітив серйозний поступ України. За останні два роки ми піднялись у ньому на сорок позицій і входимо в четвірку країн, які зробили найбільш рішучий прорив у цьому напрямку», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що велику увагу Уряд приділяє боротьбі із рейдерством.

«З рейдерством в Україні найближчим часом буде покінчено і кошти усіх інвесторів будуть надійно захищені. Це один з головних напрямків нашої діяльності», - сказав Микола Азаров. Водночас Прем’єр-міністр підкреслив, що у модернізацію своєї економіки Україна повинна вкласти понад 160 мільярдів євро. За його словами, такі кошти можна залучити тільки після принципового покращення інвестиційного клімату.

«Для того, щоб модернізувати економіку України до діючих у Європі стандартів і технічних норм, необхідні колосальні зусилля та колосальні кошти. За нашими оцінками, це приблизно 150-165 мільярдів євро. Такі величезні кошти можуть прийти в Україну тільки тоді, коли ми реально створимо сприятливий для залучення інвестицій клімат. Саме на це й націлена наша політика», – підсумував Микола Азаров.

версія для друку