українська російська англійська
Розпочала роботу Міжнародна спеціалізована виставка "Енергоефективність. Відновлювана енергетика-2013"
06.11.2013 | 10:04
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Голова Держенергоефективності України Микола Пашкевич взяв участь в офіційній церемонії відкриття V Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з енергоефективності та відновлюваної енергетики та VI Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювана енергетика-2013».

Микола Пашкевич зазначив, що саме наявність «місцевої складової» в Україні значно посприяла впровадженню інноваційних технологій, залученню міжнародних інвестицій та розвитку вітчизняного високотехнологічного виробництва. 

За його словами, прикладом тому виробництво полікремнію на «заводі Напівпровідників» у Запоріжжі та випуск вітроенергетичних установок мультимегаватного класу в Краматорську. З цими прогресивними виробництвами Микола Пашкевич ознайомився в ході огляду виставкової експозиції та спілкування з провідними гравцями сфери.

Так, заступник директора українського представництва компанії Activ Solar Сергій Єгоров розповів, що «завод Напівпровідників» - підприємство унікальне. За його словами воно існувало ще за часів Радянського Союзу, проте в 90-х було зруйноване. Але завдяки інвесторам та діючим стимулам і преференціям його вдалось відновити.  Після чого він продемонстрував гостям виставки та почесній делегації кілька зразків продукції заводу, зокрема, полікремній, що є основною сировиною для виробництва сонячних модулів.

«Україна стала першою країною в СНД і третьою в Європі (після Німеччини та Норвегії), котра запустила повноцінне промислове виробництво полікремнію. Це дозволило налагодити експорт сировини для виробництва модулів до країн Центральної та Східної Європи», - наголосив Сергій Єгоров.

За його словами, на заводі створено понад 1200 робочих місць. На початку 2008 року, до модернізації, там працювало всього лише 150 осіб. Крім того, станом на кінець 2011 року для модернізації заводу було залучено понад 4,5 млрд. грн.

Голова Агентства також оглянув виставку електромобілів. Микола Пашкевич зазначив, що електромобіль - це перший крок до зміни поведінки та започаткування нової культури енергоспоживання в країні. «Використання електромобілів у країнах Євросоюзу вже стало нормою. Сподіваюсь, незабаром і на наших дорогах з’являться такі авто», сказав він. Голова Агентства зазначив, що електромобіль в Україні використовують, але поки як корпоративне авто в декількох бізнес-компаніях.

Голова Держенергоефективності Микола Пашкевич побажав усім учасникам Виставки успішного розвитку й запевнив, що Агентство і надалі сприятиме розвитку цього напрямку та підтримуватиме компанії, які розвивають чи планують започатковувати виробництва в Україні.

Довідково

«Енергоефективність. Відновлювана енергетика – 2013» - ексклюзивна виставка, присвячена одній з найбільш важливих тем сучасності, а саме використанню відновлюваної енергетики. За минулі роки вона стала традиційним центром зосередження інноваційних технологій та проектів, найсучасніших зразків обладнання.

Міжнародний інвестиційний бізнес-форум з енергоефективності та відновлюваної енергетикице традиційний майданчик для продуктивного діалогу між бізнесом та владою. Форум є потужним інструментом налагодження міжнародних контактів, стимулом до залучення інвестицій.

Електромобіль, що був представлений на відкритті Форум та виставки - це Mitsubishi i-MiEV. Авто має оригінальний футуристичний дизайн та є абсолютно безшумним. Його салон комфортабельний та функціональний. Однієї зарядки батареї вистачить, щоб подолати 150 км шляху.

 

версія для друку