українська російська англійська
О.Проскуряков: Поводження з відходами є однією з найгостріших екологічних проблем сьогодення
06.11.2013 | 13:35
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

6 листопада 2013 року розпочав роботу XII Форум Міжнародної Асоціації з пестицидів та хлорорганіки.

У відкритті Форуму взяли участь Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, заступник Голови Комітет з питань захисту навколишнього середовища, охорони здоров'я і продовольчої безпеки Європарламенту Ден Йогенсен, координатор регіональної програми ФАО Кевін Хелпс.

Співорганізаторами XII Форуму виступає Міністерство екології та природних ресурсів України, Організація по продовольству та сільському господарству ООН (ФАО), ЮНЕП, SI-Group (Consort) та ряд інших компаній та установ.

«Поводження з відходами є однією з найгостріших екологічних проблем сьогодення. Це питання також знаходиться на особливому контролі Президента та Уряду України», - зазначив у виступі Міністр Олег Проскуряков

Метою проведення XII Форуму Міжнародної Асоціації з пестицидів та хлорорганіки є обговорення проблем, пов’язаних з величезною кількістю непридатних пестицидів та інших СОЗ в регіонах Центральної та Східної Європи, Кавказу, Центральної Азії та в багатьох інших країнах по всьому світу. Цей Форум проводиться в світлі досягнень України, яка за останні 3 роки здійснила величезну роботу по знешкодженню шкідливих відходів. Ще однією метою Форуму є подальша розробка паралельних стратегій розвитку сталого сільського господарства, яка заснована на мінімізації використання хімікатів.

«Враховуючи невідкладність розв’язання проблем у цій сфері, Міністерство розробило проект Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013–2020 роки, який найближчим часом буде внесено Урядом на розгляд Верховної Ради України. Міністерство також активно працює у напрямі практичних заходів, спрямованих на очищення території держави від місць накопичення небезпечних відходів. Основна увага при цьому приділяється найбільш резонансним та екологічно небезпечним», - сказав Міністр.

Олег Проскуряков також наголосив, що за останні три роки було зроблено колосальну роботу, а саме вивезено за межі України:

суміші «Премікс», незаконно ввезеної на територію Закарпатської області, – 1300 т;

непридатних пестицидів – понад 26 тис. т;

відходів гексахлорбензолу з полігону токсичних промислових відходів у Калуському районі Івано-Франківської області – понад 21 тис. т;

відходів мононітрохлорбензолу з території державного підприємства «Горлівський хімічний завод» – понад 2700 т.

відходів з вмістом берилію з території Державного науково-виробничого підприємства «Захід» (м. Київ) – 320 т.

 «Виконання цих заходів значно поліпшило екологічний стан територій та дало можливість зняти соціальну напругу серед населення», - додав Очільник Мінприроди.

XII Форум Міжнародної Асоціації з пестицидів та хлорорганіки триватиме з 6 по 8 листопада за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 2, МКЦ «Український Дім».

версія для друку