українська російська англійська
У столиці ввели в експлуатацію нову станцію метрополітену
06.11.2013 | 13:44
КИЇВСЬКА МДА

Сьогодні за участю Президента України Віктора Януковича та голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова відбулося урочисте відкриття станції метрополітену «Теремки» Куренівсько-Червоноармійської лінії. Захід приурочили до 70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників.

Учасники заходу оглянули вагони метрополітену, які були комплексно модернізовані на Крюківському вагонобудівному заводі за кошти цільових екологічних інвестицій у рамках Кіотського протоколу.

За останні 3 роки станція «Теремки» – вже шоста збудована станція підземки. Утім, на цьому будівництво метрополітену в столиці не припиниться, уже цього року розпочнеться спорудження четвертої Подільсько-Вигурівської лінії в напрямку житлового масиву Троєщина.

Додамо, що станція «Теремки» облаштована для людей із особливими потребами, зокрема, там передбачені пандуси, ліфти для матерів із дитячими колясками чи людей на візках, нанесені жовті рельєфні смуги для пасажирів із вадами зору.

Крім того, біля станції метро створено перехоплюючий паркінг, який дозволить практично на в’їзді у місто залишити автомобіль та скористатися громадським транспортом.

Нагадаємо, що в прокладанні тунелів до станції метро «Теремки» застосовувалися сучасні механізовані комплекси, а це дозволило відмовитися від будівництва відкритим способом. Таким чином, переважну більшість зелених насаджень, магістральних інженерних мереж та комунікацій було збережено, а також вдалося уникнути перекриття проїжджої частини однієї з основних транспортних артерій південної частини міста – проспекту Академіка Глушкова.

Під час будівництва застосовувались матеріали переважно вітчизняного виробництва та нові технології, розроблені українськими конструкторами. Зокрема, підстанції метрополітену укомплектовані трансформаторами типу «Резиблок» і комплектними розподільчими пристроями, виготовленими у Запоріжжі.

Зазначимо, що високі темпи будівництва підземки у Києві – це результат значної підтримки керівництва держави та титанічної праці тисяч метробудівців, які метр за метром споруджували швидкий та сучасний вид громадського транспорту.

версія для друку