українська російська англійська
Іноземний досвід доводить ефективність ідентифікаційної картки дитини, - МВС
06.11.2013 | 14:33
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Головна ідея створення ідентифікаційної картки дитини – полегшення розшуку підлітка в разі його зникнення. Чи заповнювати картку та який обсяг інформації до неї внести, батьки вирішуватимуть самі. Заповнена ідентифікаційна картка зберігатиметься вдома. У ній також є поради, як дитині не стати жертвою злочину.

Наразі проект щодо заповнення ідентифікаційної картки дитини вже апробовується на базі Івано-Франківської області, де починає діяти програма «Дослідники».

Діти-учасники цієї програми разом із працівниками підрозділів кримінальної міліції у справах дітей розповсюджуватимуть бланки картки під час батьківських зборів у школах.

Чи заповнювати картку та який обсяг інформації до неї внести, батьки вирішуватимуть самі. Громадяни матимуть змогу заповнити картку разом зі своєю дитиною. Попутно дорослі зможуть обговорити з підлітком елементарні правила безпеки: як себе поводити, щоб не стати жертвою злочину. Поради фахівців розміщені у бланку картки.

Заповнену ідентифікаційну картку батьки зберігатимуть вдома. У разі зникнення дитини надання картки з інформацією значно полегшить правоохоронцям її розшук. Крім того, при виїзді на відпочинок за кордон громадяни зможуть брати картку з собою і в разі необхідності – надати місцевим правоохоронним органам.

«Подібний досвід запроваджений у кількох державах, зокрема – у США та Канаді. У цих країнах він вже довів свою ефективність», – зазначив начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко.

 

 

версія для друку