українська російська англійська
У Києві відкрито меморіальний комплекс, присвячений пам'яті воїнів-залізничників
06.11.2013 | 15:10
Прес-служба Міністерства інфраструктури

6 листопада біля залізничного вокзалу станції Дарниця відбулася урочиста церемонія з відкриття меморіалу «Привокзальний парк пам’яті дарничанам, загиблим під час Великої Вітчизняної війни у 1941-1943 роках». На заході з нагоди відзначення 70-ї річниці визволення Києва від фашистських загарбників були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни та працівники підрозділів Дарницького залізничного вузла.

Відкривали меморіальний комплекс начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, голова Дорпрофсожу Орест Логошняк та перший заступник голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Василь Дзюба. Пам’ятник, меморіальні дошки та братська могила полеглих воїнів-залізничників була освячена представниками православного духівництва.

Силами працівників галузевої служби будівельно-монтажних робіт Південно-Західної магістралі було змонтовано три пам’ятні гранітні стели та встановлено копію раритетного паровоза. Також залізничники провели озеленення території парку, встановили лави для сидіння та облаштували пішохідні доріжки.

З вітальним словом до гостей заходу звернувся Олексій Кривопішин: «Станція Дарниця – це серце Південно-Західної залізниці. Під час війни її бомбардували більше, ніж 2600 разів, проте залізничники долали всі труднощі та постійно працювали  під будь-яким вогнем. Ми хочемо вшанувати пам’ять людей, які загинули під час бомбардування станції Дарниця в 1944 році. Тоді понад 150 літаків скидали бомби та стерли її з лиця землі. Загинуло більше, ніж 3 тисячі наших залізничників. Багатьох ми знаємо поіменно, 121 прізвище героїв викресано на граніті та ще багато прізвищ нам доведеться встановити».

За стійкість та мужність, проявлені у роки Великої Вітчизняної війни, та з нагоди 70-річниці визволення Києва від фашистських загарбників, начальник Південно-Західної залізниці вручив присутнім ветеранам медалі «Кращому працівнику».

Довідково

У парку знаходиться братська могила  воїнів та робітників Дарницького залізничного вузла, які загинули під час бомбардування фашистської авіації 8 квітня 1944 року. На той момент на залізничних коліях станції Дарниця скупчилося 29 поїздів, в тому числі й санітарний поїзд, ешелони з військами, пальним та військовою технікою.

Після нічного нальоту 150 німецьких бомбардувальників, територія Дарницького вузла перетворилася на поле битви з обгорілими тілами воїнів та залізничників 2-ї зміни. Більша частина з них була не впізнаною. Протягом тижня працівники залізниці виносили з місця трагедії 3 тисячі тіл загиблих. Вибухом півторатонної бомби було повністю зруйнований Дарницький вокзал.

версія для друку