українська російська англійська
За сприяння О. Журавка відкрито кримінальне провадження щодо порушення права інваліда на житло
06.11.2013 | 16:05
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

До Олексія Журавка звернулися представники учасника Великої Вітчизняної війни, інваліда ІІ групи В. Покровського з проханням встановити його право на проживання у власній квартирі.

Як повідомили довірені особи, В. Покровський проживав у квартирі зятя, де мешкала донька інваліда з онучками. Їх сім’я перебувала на квартирному обліку на загальних підставах на отримання квартири більшої площі. У зв’язку з вселенням батька, сім’ю доньки перевели на пільгову чергу та через деякий час запропонували малометражну двокімнатну квартиру. В подальшому без відома В. Покровського, його квартирну чергу розділили з квартирною чергою зятя та дочки, підпис на заяві підробили та зняли інваліда з квартирної черги.

Тому, протягом двох років інвалід разом із незрячою дружиною вимушені проживати у сільській місцевості. Беручи до уваги їх стан здоров’я, вони не можуть самостійно пересуватись та потребують сторонньої допомоги.

«Дивуюся, як рідні люди можуть так цинічно відноситися до своїх близьких. Споконвіку турбота та повага до людей, особливо до старшого покоління, цінувалися в суспільстві та були показником розвиненості держави. Прикро, що сьогодні у нас є люди, які не поважають своїх батьків, та вдаються до незаконних дій заради власної вигоди»,– прокоментував ситуацію Олексій Журавко.

З метою вирішення цього питання Урядовим уповноваженим з прав інвалідів було направлено лист до Міністерства внутрішніх справ з проханням провести перевірку викладених у зверненні відомостей та вжити необхідних заходів реагування.

За повідомленням Головного управління МВС України в м. Києві, цю справу розглянуто та відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення. На даний час проводиться досудове розслідування згідно з вимогами чинного законодавства.

версія для друку