українська російська англійська
АПК має стати ключовим сектором для розвитку економіки України
06.11.2013 | 16:53
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Стрімкий розвиток національної економіки може забезпечити саме аграрний сектор. Про це сьогодні на регіональному засіданні Всесвітнього економічного форуму повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. За його словами, лише в цьому році валове виробництво вітчизняної сільгосппродукції зросте на 8-9%. А за обсягами експорту Україна вийде на перше місце в світі щодо соняшникової олії, на друге − щодо зернових, і на дев’яте – щодо курятини.

«Аграрний сектор економіки України готовий до будь-яких викликів світового ринку. Окрім того, Україна вже в змозі відігравати стабілізуючу роль у ціновій ситуації на ринках базових сільгоспкультур. Так, цьогоріч Україна вийде на перше місце в світі за експортом соняшникової олії, друге − зернових, дев’яте − курятини. Та головне − саме сільське господарство забезпечить достатній резерв для стійкості національної економіки. Тому сценарій розвитку економіки України, який базується на аграрному секторі, − найбільш оптимальний та ефективний», − наголосив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, цьогоріч в Україні на 8-9% зросте виробництво сільгосппродукції. А її експорт становитиме чверть у структурі загального експорту країни. При цьому Уряд продовжує працювати над нарощенням таких показників.

«Ці досягнення – тільки початок реалізації вітчизняного експортного потенціалу. Наразі ми працюємо над залученням інвестицій в аграрний сектор та розвитком державно-приватного партнерства. Водночас, ми акцентуємо увагу на середньо- та дрібнотоварному виробництві. Саме воно має зайняти значну нішу на внутрішньому та зовнішньому ринках сільгосппродукції», − зауважив Міністр.

Глава відомства також додав, що необхідно гармонійно поєднати економічні інтереси великого, середнього та дрібного аграрного бізнесу. Ідея такої моделі розвитку вітчизняного АПК закладена у схваленій Урядом Стратегії розвитку аграрного сектору економіки до 2020 року.

 

 

версія для друку