українська російська англійська
Держспоживінспекція хоче навчити кожну людину відстоювати свої права як споживача
06.11.2013 | 17:37
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

6 листопада 2013 року Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов відвідав Полтаву.

Мета поїздки – формування на регіональному рівні налагодженої співпраці у системі влада-бізнес-споживач.

Голова Держспоживінспекції Украйни Сергій Орєхов у своєму виступі підкреслив, що лише за умови об’єднання зусиль представників влади, бізнесу та громадськості можливе швидке та результативне вирішення всіх виникаючих проблем у споживачів. «Ми всі повинні розуміти, що проблеми, які виникають у споживачів – це віддзеркалення справжнього стану споживчого ринку країни. Нам усім, і представникам влади, і представникам бізнесу, необхідно швидко реагувати на зміни, які відбуваються у ринкових відносинах. Головним завданням повинно бути не притягнення до відповідальності та накладання штрафних санкцій чи виправлення того,  що вже  сталося, а упередження ризиків, які можуть виникнути як у споживача, так і у суб’єкта господарювання. Така робота може мати високу результативність лише за умови тісної та активної співпраці».

На сьогодні Держспоживінспекція України, за коротку історію свого існування, виконуючи завдання Президента України та доручення Глави Уряду країни,  все більше і більше завойовує довіру та авторитет у споживачів. Свідченням цього є збільшення у декілька разів кількості звернень від громадян. «Я наголошую на тому, що збільшення скарг – не показник того, що продукція стає все гіршою, просто споживачі відчувають, що їм є до кого звернутися, де їх почують, їм допоможуть, їх права захистять» - зауважив очільник Держспоживінспекції України.

Під час зустрічі з активом міста розглянуто чимало питань сфери захисту прав споживачів, які стосувалися як стану споживчого ринку регіону в цілому, так і окремих його питань, зокрема  рівня якості послуг ЖКГ та  туристичних послуг.  Також  обговорено план подальших дій, основні пункти якого знайшли відображення у підписаному Меморандумі про співпрацю між Держспоживінспекцією України в особі Орєхова Сергія Миколайовича,  Полтавською обласною державною адміністрацією в особі голови Удовіченка Олександра Васильовича та Полтавською обласною радою в особі голови  Момота Івана Михайловича.

«Підписанням цього Меморандуму ми взяли на себе зобов’язання стояти на захисті прав кожного споживача. Ми маємо намір дійти до кожної людини, навчити її відстоювати свої права як споживача. Для цього нам потрібна тісна співпраця з органами влади та з громадськими організаціям», - сказав Сергій Орєхов.

версія для друку