українська російська англійська
На Херсонщині відбувся День конкуренції
07.11.2013 | 10:00
ПРЕС-СЛУЖБа АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ

6 листопада 2013 року в Херсонській області відбувся День відкритих дверей з питань захисту економічної конкуренції.

Захід відбувся під керівництвом державного уповноваженого Антимонопольного комітету України Михайла Русинського за участю голови Херсонського обласного територіального відділення Комітету Петра Харченка, заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Ганни Пономаренко, представників правоохоронних та судових органів, а також органів державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадськості та засобів масової інформації.

Під час наради щодо адвокатування конкуренції у Херсонській області Михайло Русинський зазначив, що реалізація державної політики спрямована на модернізацію всіх напрямів соціально-економічного розвитку країни та потребує створення конкурентного середовища. Основні завдання та стратегічні напрями діяльності органів Комітету визначені Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

У свою чергу Петро Харченко презентував звіт територіального відділення за 10 місяців 2013 року. У звітному періоді відділення зосереджувало увагу на виявленні, припиненні та запобіганні порушень конкурентного законодавства на соціально важливих ринках, зокрема, ринках реалізації лікарських засобів, підключення об'єктів будівництва до мереж електро-, газо-, тепло-, водопостачання і водовідведення, надання послуг зі збирання, вивезення та переробки твердих побутових відходів, супутніх послуг при наданні адміністративних послуг, ритуальних послуг.

У рамках заходу відбулось засідання круглого столу щодо вирішення проблемних питань на ринків вивезення та захоронення побутових відходів у Херсонській області.

Крім того, за участю Михайла Русинського відбулось засідання Тимчасової Адміністративної колегії Антимонопольного комітету України. Так, дії КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона», які полягали в укладенні зі споживачами категорії «населення» «Договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення», зміст та умови якого обмежують права споживачів, визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. За зловживання монопольним становищем Адміністративна колегія Комітету оштрафувала комунальне підприємство та зобов’язала припинити порушення.

версія для друку