українська російська англійська
Затверджено механізм визначення фондових майданчиків для публічного розміщення облігацій МФО
07.11.2013 | 10:23
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила  роботу над Положенням про конкурс з визначення фондових бірж, на яких може здійснюватись публічне розміщення облігацій міжнародних фінансових організацій (МФО). Відповідний документ був затверджений на засіданні регулятора, що відбулося 5 листопада 2013 року.

«У Положенні визначаються підстави для проведення конкурсу, створення та склад конкурсної комісії, порядок допуску та умови участі в ньому, порядок проведення конкурсу, а також визначається порядок розгляду спорів. Планується, що такий конкурс проходитиме раз на рік, або за необхідності оновлення переліку бірж, на яких можуть знаходитись в обігу облігації міжнародних фінансових організацій», - розповіла Ірина Устенко, директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР.

З моменту оприлюднення проекту рішення до Комісії надійшли пропозиції щодо його удосконалення, які були опрацьовані, та частково враховані. Зокрема, був доповнений перелік підстав для позачергового проведення конкурсу, доповнено перелік показників, за якими Конкурсна комісія готує інформацію щодо претендентів на участь в ньому. Крім того, до Положення були внесені редакційні правки.

Нагадаємо, що регулятор працював над документом спільно з колегами з «Української біржі», «ПФТС» та біржі «Перспектива», тому можна говорити про те, що він враховує інтереси організаторів торгівлі як учасників процесу публічного розміщення облігацій МФО.

Положення було розроблено відповідно до пункту 38 частини другої статті 7 та пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», частини першої Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій» та погоджено з Антимонопольним комітетом України.

 Найближчим часом проект рішення буде поданий до Міністерства юстиції України для процедури державної реєстрації.

версія для друку