українська російська англійська
М.Азаров: Головне для розвитку України - політична стабільність, консолідація влади, бізнесу і громадян
07.11.2013 | 11:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Головне для успішного розвитку України – це політична стабільність і консолідація влади, бізнесу і громадян навколо проектів модернізації. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Микола Азаров на засіданні Кабінету Міністрів 7 листопада, підбиваючи підсумки регіонального засідання Всесвітнього економічного форуму «Стратегічний діалог заради майбутнього України», який відбувся у Києві.

Микола Азаров зазначив, що як засвідчує історія в умовах політико-економічних «шарахань» сталий розвиток неможливий.

«Україна за час хаотичних пострадянських трансформацій досі не вийшла на рівень валового внутрішнього виробництва 1990 року. А за цей же час в умовах політичної стабільності, наприклад, Китай втричі збільшив валовий національний продукт. Туреччина подвоїла економічний результат. А у нас, на жаль, певні сили способом свого політичного існування обирають дестабілізацію ситуації», - сказав Глава Уряду.

За його словами, сьогодні Україна переживає дуже відповідальний і унікальний період розвитку: «Ми не маємо права помилитися. У нас немає зайвих ресурсів і часу ні на економічні експерименти, ні на політичне протистояння».

«Проблема зрозуміла: традиційні конкурентні переваги України вичерпалися, традиційні ринки збуту не забезпечують Україні необхідні темпи економічного зростання. Отже, відповідальність нашого Уряду полягає в тому, щоб точно визначити «точки зростання» вітчизняної економіки, залучити до них стратегічні інвестиції, вивільнити енергію економічних свобод і щодня підтверджувати, підсилювати лідерські позиції там, де ми їх завоюємо. Для цього треба зосередитися на модернізації виробництв, розвитку внутрішнього ринку і розвитку інфраструктури», - наголосив Микола Азаров, зауваживши, що це непросто, але це - єдиний спосіб досягти результату, на який націлює суспільство Президент Віктор Янукович, а саме: вийти на принципово вищий рівень якості життя в Україні.   

 

версія для друку