українська російська англійська
Микола Азаров: Ми пам'ятаємо про тих, хто віддав життя за звільнення рідної країни і Європи від фашизму
07.11.2013 | 11:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Українці завжди пам’ятають і будуть пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за звільнення Києва і України, за звільнення Європи від найбільшої цивілізаційної загрози за всю історію людства. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 7 листопада 2013 року.

Вчора вся країна урочисто відзначила сімдесяту річницю визволення Києва. 6 листопада 1943 року в результаті блискавично проведеної Київської наступальної операції столицю України було звільнено від німецько-фашистських загарбників.

«Ця військова операція і форсування Дніпра по праву увійшли не тільки у вітчизняну, а й у світову історію як зразок стратегічного мистецтва і водночас як символ мужності і героїзму солдатів, командирів та воєначальників», - зазначив Микола Азаров.

При цьому він наголосив, що в листопаді 1943 року не тільки радянська, а й світова преса писала, що Київ був врятований від підготовленого нацистами суцільного знищення лише завдяки рішучому наступу радянських військ. Іншого сценарію збереження міста просто не існувало. Сьогодні ми по праву пишаємося такими перлинами світової культурно-історичної спадщини, як Києво-Печерська Лавра, Софійський собор, Кирилівська церква тощо.

Прем’єр-міністр нагадав, що своїм існування сьогодні ці пам’ятки завдячують хоробрості та самопожертві радянських воїнів.

«Визволення далося нам великою ціною, і ми шануємо всіх тих, хто поліг у цій боротьбі, - запевнив Микола Азаров. - Ми завжди пам'ятаємо і будемо пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за звільнення Києва і України, за звільнення Європи від найбільшої цивілізаційної загрози за всю історію людства».

Сімдесят років тому, після успіху Київської операції, Радянська Армія одне за одним звільняла міста правобережної України. Отже, зараз продовжиться естафета святкувань ювілеїв перемог.

«Я прошу керівників регіонів і міст, куди іде ця естафета, подивитися, як достойно святкував Київ, і зробити все можливе, щоб інші міста відзначили ювілеї також з піднесенням, щоб свято відчувалось і у зразковому вигляді вулиць і площ, і у почуттях людей», - сказав Прем’єр-міністр України.

версія для друку