українська російська англійська
В.Каськів підписав два документи з реалізації нацпроектів "Зелені ринки" та "Енергія біомаси"
07.11.2013 | 13:05
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

6 листопада 2013 року, у рамках Всесвітнього економічного форуму Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів підписав два документи щодо реалізації Національних проектів «Зелені ринки» та «Енергія біомаси».

Протокол про передачу розробленого попереднього ТЕО Нацпроекту «Зелені ринки» був підписаний із керівником проекту USAID«Агроінвест» Еріком Блайхом.

«Для розробки попереднього ТЕО Національного проекту «Зелені ринки» Держінвестпроект залучив грантовий капітал Американського агентства з міжнародного розвитку (USAID), що дозволило нам зекономити державні коштиДля нас велика честь співпрацювати із Урядом США і ми дуже вдячні нашим партнерам - проекту USAID АгроІнвест за співпрацю», - сказав Голова Держінвестпроекту В. Каськів.

В.Каськів відзначивщо розроблене попереднє ТЕО Національного проекту «Зелені ринки» дозволить створити в Україні мережу агрологістичних підприємств європейського рівня, яка сприятиме покращенню рентабельності виробників сільськогосподарської продукції. Також забезпечить понад 17 тисяч українців новою роботою, а 45 млн. – безпечною і якісною продукцією.

Керівник проекту USAID«Агроінвест»Ерік Блайх наголосив«Ми пишаємося тим, що стали партнером у розробці попереднього ТЕО Національного проекту «Зелені ринки». Структурована мережа регіональних оптових, локальних та фермерських ринків в Україні має вирішальне значення для розвитку і зростання українського аграрного сектору та успішної роботи малих і середніх виробників. Той факт, що до Нацпроекту «Зелені ринки» спільно з Держінвестпроектом залучена низка урядових структур  демонструє серйозність намірів Уряду України розвивати ці ринки і забезпечити розробку та впровадження відповідної законодавчої бази для їх створення та успішного функціонування».

Документ про співпрацю в рамках реалізації Напроекту «Енергія біомаси» Голова Держінвестпроекту В.Каськів підписав з генеральним директором угорської компанії «Сільванус CsoportKft»Єньо Янош Неметом.

«Обираючи партнера для реалізації Нацпроекту «Енергія біомаси»,  ми розглядали близько 17 іноземних компаній, які спеціалізуються на виробленні зеленої енергетики, - сказав В.Каськів. -  На сьогодні «Сільванус CsoportKft» є  одним з найпотужніших партнерів з вирощування енергетичних рослин у Європі, тому ми обрали саме цю компанію», - додав Голова Держінвестпроекту.

За словами В. Каськіва, Нацпроект «Енергія біомаси» є особливо значимим для України, оскільки допоможе вирішити важливі завдання енергоефективності - скорочення споживання енергії.

Голова Держінвестпроекту додав: «Нині Україна споживає енергії в рази більше, ніж Східна Європа. І це є ключовою проблемою української енергетичної незалежності. Завдяки Нацпроекту «Енергія біомаси» ми зможемо замінити близько 4 млрд. кубометрів природного газу, перевівши його в споживання біомас, а це понад 10% від всієї кількості необхідного газу. Йдеться саме про об’єм, який дотується і компенсується  з державного бюджету і який є чорною дірою для української економіки. Тому наша співпраця з компанією «Сільванус CsoportKft» закладає  фундамент для вирішення цієї проблеми».

Згідно з підписаним документом, угорська компанія виступить генеральним постачальником сировини для створення в Україні плантацій з вирощування  енергетичних рослин. Їхня переробка використовуватиметься як альтернативне промислове паливо, а також є відновлювальною сировиною на відміну від нафти або газу.

Генеральний директор «Сільванус CsoportKft» Єньо Янош Немет наголосив: «Вже в найближчі дні ми розпочнемо роботу з проведення досліджень ґрунтових земель, які використовуватимуться для створення плантацій вирощування енергетичних рослин. Я абсолютно впевнений, що наша співпраця буде дуже успішною, як на початку, так і наприкінці».

Перші енергетичні плантації в рамках Нацпроекту «Енергія біомаси» реалізовуватимуться на території близько 50 тисяч га в Зоні Полісся. Згодом масштабуватимуться в інших регіонах України.

Довідково

Національний проект «Зелені ринки» створення мережі регіональних оптових продовольчих ринків - реалізовує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України.

Нацпроект передбачає будівництво різних об’єктів агрологістики, що призначатимуться для зберігання сільськогосподарської продукції, її переробки та доставки до споживачів.

Реалізація Нацпроекту дозволить зменшити втрати плодоовочевого врожаю України до 50%, забезпечити українського споживача якісною за помірною ціною продовольчою продукцією, підвищити її експортну можливість, а також посилити позиції України на міжнародних ринках с/г. Крім цього, Нацпроект стимулюватиме зростання виробництва аграрної продукції та регіонального розвитку та сприятиме збереженню гарантій продовольчої безпеки країни. 

Розробка попереднього ТЕО відбулася без залучення державних коштів, а за рахунок фінансування Американського агентства з міжнародного розвитку (USAID).

Проект USAIDАгроІнвестпроект технічної допомоги, що фінансується Американським агентством з міжнародного розвитку (USAID). Мета проекту - сприяти розвитку сільського господарства України, зміцнити його експортний потенціал.

 «Енергія біомаси» (складова Національного проекту «Енергія природи») - біоенергетичні проекти з виробництва зеленої теплової  та електричної енергії. Перша енергетична плантація в рамках проекту «Енергія біомаси» реалізовуватиметься на території 50 тисяч га в Зоні Полісся.

Компанія «Сільванус CsoportKft» заснована у 1980 році, займається вирощуванням та селекцією енергетичних рослин (акації та верби), її внутрішньою роздрібною торгівлею, міжнародними та внутрішніми оптовими поставками в країнах Європи: Угорщині, Румунії, Австрії.

 

версія для друку