українська російська англійська
Держспоживінспекція підписала Меморандум про співробітництво з Харківською ОДА та облрадою
07.11.2013 | 15:40
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

7 листопада 2013 року Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов з робочим візитом відвідав м. Харків.

Формування на регіональному рівні налагодженої співпраці у системі влада-бізнес-споживач – основне завдання, яке ставить перед собою Держспоживінспекція України.

У своєму виступі перед активом міста Голова Держспоживінспекції Украйни Сергій Орєхов наголосив на тому, що сьогодні питання якості продукції, що наповнюють вітчизняний ринок стоять на контролі у Президента України та Уряду країни. У державах з міцною економікою саме споживач здійснює керівну функцію на споживчому ринку. А це можливо лише за активної життєвої позиції кожного громадянина країни та державної підтримки.

«Сьогодні усі присутні: керівництво Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради, представники суб’єктів підприємницької діяльності різних форм власності і громадськості  повинні об’єднати зусилля задля побудови сильної системи захисту прав споживача. Якщо ми будемо разом вчасно та швидко знаходити правильні  виходи із складних і спірних ситуацій, які виникають щодня у відносинах споживач-продавець, ми зможемо стати тією нездоланною перешкодою на шляху суб’єктів господарювання, які намагаються обійти законодавчі норми», - сказав Сергій Орєхов.

Під час зустрічі було обговорено нагальні питання сфери захисту прав споживачів щодо реалізації державної споживчої політики, якості та безпечності товарів і послуг, а також шляхи сприяння місцевим органам влади, громадським організаціям у здійсненні ними повноважень щодо захисту прав споживачів. Крім того, досягнуто домовленості про обмін інформацією з метою забезпечення оперативної співпраці у вирішенні проблемних питань, що виникають під час виконання функцій з реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

«Всі основні напрями нашої подальшої роботи ми закріпили у підписаному Меморандумі про співробітництво між Держспоживінспекцією України, Харківською обласною державною адміністрацією та Харківською обласною радою. Впевнений, що наші сьогоднішні домовленості переростуть у плідну, тісну та ефективну співпрацю», - зазначив Сергій Орєхов.

Меморандумом передбачено спрямування спільних зусиль на створення гнучкої інноваційної системи реалізації споживчої політики, яка відповідатиме найкращій світовій практиці та буде здатна адекватно реагувати на вимоги та потреби часу, суспільства, економіки і  споживачів.

Сторони домовилися, що в основу своєї спільної роботи будуть покладені принципи прозорості, врахування громадської думки та забезпечення балансу інтересів усіх учасників ринку.

 

версія для друку