українська російська англійська
Введення електронної бази між ДВСУ та ДАІ оптимізує роботу державних виконавців
07.11.2013 | 15:27
Прес-служба Державної виконавчої служби

До кінця року очікується ведення в дію електронної бази між ДВСУ та ДАІ, що оптимізує і вдосконалить роботу державних виконавців. Про це розповів перший заступник Голови Державної виконавчої служби України Ігор Миронюк в програмі «Приватний інтерес» на телеканалі «БТБ».

«Розуміючи, що потрібно вдосконалювати процес виконання, ДВСУ спрямувала свою взаємодію до органів МВС. В минулому році підписано наказ щодо інформаційної взаємодії між Міністерством юстиції України, Міністерством внутрішніх справ України і Державною виконавчою службою України щодо створення єдиної системи по обміну інформацією на рівні отримання запитів і на рівні подання відповідних документів, які обмежують право фізичної особи (боржника) в користуванні автомобілем. На даний час ця робота триває і вона дасть можливість оперативно працювати ДВСУ та органам ДАІ», - зазначив Ігор Миронюк.

Головна мета введення в дію електронної бази - це швидкість оперативної інформації. Державні виконавці зможуть оперативно отримувати інформацію після відкриття виконавчого провадження. По-друге, це дасть можливість діяти в інтересах боржника, в разі якщо боржник належним чином скористався можливістю закрити свій борг перед державою, фізичною або юридичною особою, оперативно поновити його права.

«Головних переваг введення в дію електронної системи безліч. Але головна – це, безперечно, економія бюджетних коштів, всі розуміють, що паперові носії, це відповідно витрати. Ми даємо можливість на 90% активізувати роботу державного виконавця, спрямовану на необхідність розшуку автотранспортного засобу. Головне – це оптимізація і вдосконалення роботи ДВСУ», - відзначив він.

Робота в режимі он-лайн, саме такою має бути взаємодія між Державної виконавчою службою України і органами ДАІ, наголосив представник Департаменту ДАІ МВС України Володимир Рєзніков. «Сьогодні ми вдосконалюємо свою роботу і на це потрібен час. Ми повинні працювати в режимі реального часу. Державний виконавець приймаючи рішення щодо відкриття виконавчого провадження щодо з’ясування, яке майно є у боржника, не повинен очікувати від МВС відповіді на свої запити на паперових носіях. Він зайшов до бази, з’ясував яке майно є у боржника і вчинив певні дії», - зазначив він. 

версія для друку