українська російська англійська
Нові проекти дозволять забезпечити Україні власні потреби в енергоресурсах
07.11.2013 | 15:55
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Нові енергетичні проекти відкривають Україні широкі перспективи для задоволення у повному обсязі власних потреб в енергетичних ресурсах. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України 7 листопада.

Едуард Ставицький зазначив, що за дорученням Президента України Віктора Януковича, а також відповідно до програми Уряду України головний пріоритет нашої діяльності залишається незмінним – досягнення енергетичної незалежності, зокрема в газовій сфері. «Ми усвідомлюємо, що досягнення цієї амбітної мети потребує ефективної співпраці з іноземними інвесторами, які б могли здійснити необхідні капіталовкладення та принести в Україну найсучасніші технології», - заявив Міністр. Він також уточнив, що ресурси, зокрема, Олеської площі становлять 2,98 трлн. куб. м газу, а щорічний видобуток газу складатиме від 8 до 10 млрд. куб. м.

«На першому етапі у розвідку сланцевого газу компанія «Chevron», відповідно до Угоди, інвестує 350 млн. дол. США, а загальні інвестиції можуть перевищити 10 млрд. дол. США», -  зазначає очільник Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Едуард Ставицький переконаний, що вже цього місяця відбудеться підписання ще одного важливого для енергетичної галузі України документа - Угоди про розподіл продукції із групою компаній на чолі з «ExxonMobil Exploration and Production Ukraine B.V» (Нідерланди) щодо видобутку вуглеводнів на Шельфі Чорного моря в межах ділянки «Скіфська».

Крім того, під час брифінгу Міністр Едуард Ставицький наголосив на важливості розвитку «зеленої» енергетики в Україні. Він нагадав про підписану 4 листопада із Президентом міжнародної екологічної організації «Green Cross» др. Яном Кульчиком спільну Декларацію підтримки стратегічного розвитку альтернативної енергетики в Україні.

«Це є дуже важливим, адже з 2014 року Україна буде головувати в Європейському Енергетичному Співтоваристві, свої ініціативи ми висловили на засіданні Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства у Белграді у жовтні цього року та будемо їх плідно виконувати. Зокрема, вже до кінця цього року планується здати в експлуатацію другий енергоблок Дністровської ГАЕС потужністю 330 МВт, та у першому кварталі 2014 року розпочати будівництво Канівської ГАЕС потужністю 1000 МВт», - наголосив Едуард Ставицький.

версія для друку