українська російська англійська
В Україні розпочато епідеміологічне дослідження хіміорезистентного туберкульозу
07.11.2013 | 17:50
Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

В Україні з 1 листопада 2013 року розпочався набір пацієнтів для епідеміологічного дослідження щодо хіміорезистентного туберкульозу.  Його метою є отримання достовірної, репрезентативної інформації щодо стійкості мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних лікарських засобів, а також удосконалення схем лікування хворих на туберкульоз.

 Участь у проведенні дослідження беруть фахівці 40 груп спеціалізованих структурних підрозділів,  закладів охорони здоров’я, які здійснюють діагностику туберкульозу та надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на туберкульоз. Дослідження проводиться в  24 регіонах України, окрім Тернопільської, Чернівецької областей та м. Севастополь.

 Нагадаємо, протягом вересня-жовтня поточного року Держслужбою України соцзахворювань спільно з бюро ВООЗ в Україні та                           ДУ «Національний інститут пульмонології та фтизіатрії ім. Ф. Г. Яновського АМН України» проведені тренінги для регіональних координаторів Дослідження, керівників та лабораторних координаторів груп закладів, які беруть участь у Дослідженні. Під час тренінгів відповідальні фахівці за проведення Дослідження в регіонах України набули технічних та практичних навичок, необхідних для його виконання.

 Результати Дослідження очікуються через 18 місяців від його початку. Якість результатів Дослідження в Україні в цілому залежить від достовірної інформації, наданої регіонами.

 Довідково

Дослідження проводиться на виконання підпункту 6 частини першої статті 6 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз», підпункту 15 пункту 5 Завдань і заходів з виконання  Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 – 2016 роки, затвердженої Законом України від 16 жовтня 2012 року № 5451-VI та спільного  наказу МОЗ та НАМН від 26.03.13 №233/25 «Про удосконалення організації епідеміологічного нагляду за хіміорезистентним туберкульозом».

версія для друку