українська російська англійська
Держводагентство підбило підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу
07.11.2013 | 18:20
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

6 листопада 2013 року відбулося засідання колегії Держводагентства, на якому розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 9 місяців і завдання на ІV квартал 2013 року, а також про підготовку водогосподарсько-меліоративного комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.

Участь у зазначеному засіданні взяли керівники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, дирекцій водогосподарського будівництва, представники громадськості.

Під час зазначеного засідання керівники водогосподарських організацій доповіли про результати роботи, підготовку до осінньо-зимового періоду та щодо оптимізації водогосподарських організацій.

Держводагентством та водогосподарськими організаціями постійно здійснюється моніторинг дотримання режимів роботи водогосподарських систем та водосховищ, розвитку гідрометеорологічної обстановки, співпраця з місцевими органами самоврядування та водокористувачами.

Завдяки вжиттю необхідних управлінських заходів забезпечено потреби населення та галузей економіки протягом звітного періоду у повному обсязі.

Міжвідомчими комісіями в основних басейнах річок країни – Дніпра, Дністра, Дунаю, Сіверського Дінця, Південного Бугу, Росі, з урахуванням пропозицій учасників водогосподарського комплексу, були встановлені оптимальні режими роботи водосховищ та міжгалузевих водогосподарських систем, здійснювався постійний моніторинг їх дотримання. За 9 місяців відбулось 48 засідань міжвідомчих комісій та робочих груп.

Держводагентством забезпечено моніторинг якості поверхневих вод у місцях їх комплексного використання, у тому числі і джерел питного водопостачання. За цей період здійснено 3 тисячі відборів проб води та близько 90,0 тис. вимірювань.

Водогосподарські організації протягом звітного періоду забезпечили стабільну роботу систем і об’єктів водогосподарсько-меліоративного комплексу, що дало можливість своєчасно здійснити водоподачу на зрошення сільгоспкультур та водопостачання населення і промисловості, здійснити водовідведення з осушених масивів, захистити населені пункти та сільгоспугіддя від підтоплення та затоплення.

Експлуатаційними водогосподарськими організаціями виконується комплекс заходів з підтримки технічного стану систем і об’єктів міжгосподарського меліоративного комплексу.

З метою створення привабливого інвестиційного клімату та удосконалення законодавчого та нормативно-методичного забезпечення щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем Держводагентством розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем», який 6 листопада 2013 року розглядався під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

версія для друку