українська російська англійська
За результатами тендеру, проведеного МОЗ, Рівненська область планує отримати 40 машин швидкої допомоги
07.11.2013 | 18:45
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

За результатами тендеру, проведеного МОЗ України, Рівненська область планує отримати 40 машин швидкої допомоги. Про це в ефірі телеканалу «Рада» повідомив директор Центру екстреної медичної допомоги Рівненської області Іван Зима.

«Коли Міністерство збирало пропозиції з регіонів, враховуючи останню зиму і стан доріг у віддалених районах, ми просили про авто з повним приводом та високим кліренсом, щоб люди, котрі мешкають у важкодоступних селах, змогли отримати допомогу. Дуже приємно, що наші пропозиції були враховані», – зауважив він.

Іван Зима зазначив, що в 2012 році область отримала 30 нових автомобілів швидкої допомоги (28 – класу «В» та дві – класу «С»). «Це значно покращило наш матеріальний ресурс. Хочу наголосити, скарг до експлуатації автомобілів та до встановленого обладнання ми не маємо», – повідомив медик.

Директор Центру екстреної медичної допомоги Рівненської області також нагадав, що в рамках реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» з 1 січня 2013 року в області почав функціонувати Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У його структурі нині нараховується 48 закладів, з них – три станції меддопомоги, 17 підстанцій та 28 пунктів постійного базування. «На сьогоднішній день у цілодобовому режимі працює 88 бригад із розрахунку – одна бригада на 10 тисяч населення», – зазначив Іван Зима.

«В основу такої системи було покладено єдиний принцип – доступність надання допомоги будь-якому мешканцю області. Нормативи доїзду бригад швидкої при екстреній патології – у межах 10 хвилин по місту, та близько 20 до жителів сіл», – наголосив І. Зима. Він додав, що за десять місяців відсоток доїздів для надання екстреної медичної допомоги склав 93 по місту і майже 82 відсотки у сільській місцевості. Такого високого показника вдалося досягти, в першу чергу, завдяки матеріально-технічному забезпеченню і тісній співпраці з органами влади. Гаряча лінія, яка працює в області, також спонукає до кращої роботи. Як результат – скарг від громадян значно поменшало.

«З початку року, коли вступив в дію Закон, відчутно покращилося медикаментозне забезпечення бригад швидкої допомоги. Минулого року один медикаментозний виклик бригади складав дві гривні, цього ж року він збільшився майже в десять разів і склав 25 гривень. Різниця відчутна, – підкреслив Іван Зима. – Влада виділила кошти, і ми повністю забезпечені, відповідно до національних стандартів надання медичної допомоги, як медикаментами, так і пальним. Сьогодні взагалі недопустимий випадок, коли автомобіль не виїжджає на виклик через відсутність пального».

версія для друку