українська російська англійська
Ю.Колобов: Кризові явища у світовій економіці - стимул для Уряду у прискоренні темпів економічних реформ
07.11.2013 | 19:14
Прес-служба Міністерства фінансів

За участю Президента України Віктора Януковича в Києві відбулося Регіональне засідання Всесвітнього економічного форуму, у роботі якого взяв участь Міністр фінансів України Юрій Колобов.

Під час Форуму Глава держави наголосив, що імперативом економічного розвитку України у найближчому десятилітті буде відновлення високих показників економічного зростання, яке спиратиметься насамперед на позитивну динаміку в реальному секторі економіки.

У рамках програми заходу Міністр фінансів Юрій Колобов у своїй доповіді зауважив, що пакет реформ, які сьогодні реалізуються українським Урядом, направлений на досягнення європейських стандартів якості та технологічного розвитку, що дозволить зміцнити економіку України в майбутньому.

Так, стимулювання реального сектора економіки, залучення в Україну найсучасніших технологій, а також збереження висококваліфікованого кадрового потенціалу – саме ті напрямки, в бік яких сьогодні сконцентровані всі зусилля Уряду.

Також варто зазначити, що за останній час значно зросла довіра великих міжнародних компаній до обраного Урядом курсу, що є важливою складовою стабільності економіки України.

Співпраця з провідними газовидобувними компаніями світу – Chevron, Shell і ExxonMobil позитивно відзначається не тільки на інвестиційній динаміці та зовнішній політиці, але і на внутрішньоекономічних процесах – створенні нових робочих місць, цінах на енергоресурси та ін.

Окрім того, сьогодні вже розпочато обговорення з Міжнародним валютним фондом пакету реформ для нової Програми, яка включатиме в себе енергетичну складову.

Також, на сьогоднішній день йде активний діалог з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) та іншими міжнародними інституційними інвесторами. Вже в 2014 році від проектів МФО очікується 1,2 млрд. євро.

Важливим кроком Уряду стала розробка та прийняття цього року Стратегії розвитку системи управління державними фінансами. Згідно з існуючими домовленостями схвалена Стратегія - це сигнал для ЄС про виділення погодженого обсягу секторальної бюджетної допомоги у розмірі 127,8 млн. євро. Також підписано Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною та ЄС про виділення Україні макрофінансової допомоги в розмірі 610 млн. євро, яка повинна стати доповненням до Угоди з МВФ.

Говорячи про зовнішню політику та залучення інвестицій Міністр фінансів підкреслив, що сьогодні Міністерство фінансів України бездоганно виконує свої зобов'язання перед усіма своїми кредиторами. Адже платоспроможність та бездоганна кредитна історія України є об'єктивними показниками надійності і привабливості української економіки для інвесторів.

версія для друку