українська російська англійська
На придбання житла чорнобильцям вже виділили майже 52 млн. грн.
07.11.2013 | 19:25
Прес-служба Міністерства соціальної політики

З початку року програма забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, профінансована майже на 52 млн. грн. Про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська.

«Станом на 1 листопада програма забезпечення житлом постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС профінансована майже на 52 млн. грн. Відповідно до плану фінансування, що був затверджений ще МНС, загалом на ці потреби до кінця року має бути виділено 157,5 млн. грн.», - сказала вона.

Наталія Королевська нагадала, що в серпні Кабінет Міністрів передав Мінсоцполітики від Державної служби з питань надзвичайних ситуацій функцію розпорядника коштів на забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. На даний час спільна робоча група двох відомств працює над передачею документів програми.

«Остаточно ці функції перейдуть до Мінсоцполітики з 1 січня 2014 року. Ми зацікавлені, щоб розподіл цих коштів відбувався ефективно та прозоро, адже своєї черги на житло чекають ще понад 35 тис. чорнобильців. Тому закликаємо чорнобильські громадські організації вже зараз долучитися до контролю за розподілом та використанням грошей», - сказала вона.

Як відзначила Наталія Королевська, на сьогодні існує комплекс питань, пов’язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, над якими працює Мінсоцполітики. Зокрема, за її словами, вже підготовлений законопроект, що посилює соціальний захист трьох категорій чорнобильців: дітей-чорнобильців, вдів чорнобильців і тих, хто, будучи дітьми, проживав на зараженій території у перші два місяці після аварії.

 

версія для друку