українська російська англійська
НКРЕ:Проблему оплати за електроенергію мешканців цокольних поверхів будинків врегулюють
07.11.2013 | 19:36
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), інформує, що сьогодні було проведено четверту нараду за участю заступника голови Київської обласної державної адміністрації Максименка В.М. і голови Ірпінської міської ради Скаржинського В.Д. та представників громадської організації «Об’єднання власників квартир Ірпеня», Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державної архітектурно-будівельної інспекції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної санітарно-епідеміологічної служби і ПАТ «Київобленерго».

В нараді прийняли участь народні депутати України Мірошниченко І.М. та Мирний О.Б.

Учасники наради були проінформовані про те, що ПАТ «Київобленерго» за дорученням НКРЕ провела перевірку застосованих тарифів та укладених договорів зі споживачами фізичними особами – власниками приміщень цокольних поверхів житлових будинків міст Ірпіня і Бучі, які не є суб’єктами господарської діяльності та проживають у них, на підставі списків, отриманих від ГО «Об’єднання власників квартир Ірпеня».

Учасники наради підтримали пропозицію НКРЕ щодо тимчасового врегулювання питання оплати за електричну енергію цих громадян шляхом укладання місцевою владою населених пунктів Київської області Актів обстежень кожного із нежитлових приміщень цокольних поверхів житлових будинків щодо підтвердження фактичного проживання в них громадян. Акти мають бути надані до ПАТ «Київобленерго» для оформлення договорів на користування електроенергією як для населення за відповідними тарифами.

На нараді обговорювалися питання щодо отримання від Київської обласної державної адміністрації вичерпних списків громадян, які проживають у нежитлових приміщеннях цокольних поверхів житлових будинків міст Ірпіня та Бучі і с-ща Ворзеля та інших населених пунктів Київської області, і пропозиція НКРЕ щодо тимчасового врегулювання питання оплати за електричну енергію цих громадян.

Одночасно на нараді було зазначено, що комплексне вирішення питання проживання громадян у нежитлових приміщеннях цокольних поверхів житлових будинків, а саме: реєстрації місця проживання; користування пільгами та субсидіями, передбаченими чинним законодавством; отримання іншої компенсаційної підтримки соціального захисту, може бути вирішене лише шляхом переведення цих приміщень в житловий фонд. Це питання належить до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державної архітектурно-будівельної інспекції та інших органів влади. Мінрегіон згодилосяразі необхідності) бути ініціатором відповідних змін до законодавства України.

НКРЕ ж за участю місцевих органів влади знайшла тимчасову можливість по врегулюванню проблеми з оплати за електроенергію громадянами, які проживають у нежитлових приміщеннях цокольних поверхів житлових будинків.

версія для друку