українська російська англійська
Микола Присяжнюк відкрив у Києві першу збутову точку сільгосппродукції "Рідне село"
08.11.2013 | 12:36
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Відтепер кияни зможуть купувати високоякісну селянську продукцію у спеціальних автолавках. Так, у столиці стартував пілотний проект заготівельно-збутової мережі «Рідне село». Першу точку реалізації сільгосппродукції сьогодні відкрив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. З часом у Києві планується встановити 20 таких точок, а в цілому по Україні – близько тисячі. Адже протягом наступного року пілотний проект заготівельно-збутової мережі буде поширено на всю територію України.

«Створення такої заготівельно-збутової мережі має велике значення як для мешканців міст, так і для селян. Адже перші просто у своїх спальних районах зможуть купувати свіжу селянську продукцію без націнок посередників. А селяни, фермери та кооператори отримають прямий канал збуту своєї сільгосппродукції. Сьогодні в Києві ми відкриваємо першу таку точку. Загалом у столиці ми плануємо відкрити 20 автолавок», - зазначив Міністр.

Глава відомства додав, що з наступного року пілотний проект буде поширено у всіх регіонах України. Так, запрацює близько тисячі таких збутових точок у понад 100 містах з населенням понад 50 тисяч осіб. А постачати до них продукцію будуть з усіх 11 тисяч сільських та селищних рад.

«Умови участі селян у заготівлі сільгосппродукції для збутових точок «Рідне село» дуже прості. Адже ми розробили механізм отримання таких автолавок зі спеціальним обладнанням у лізинг. Для цього необхідно зареєструвати заготівельний кооператив. Відтак його учасники отримають альтернативний канал збуту своєї продукції», - підкреслив Микола Присяжнюк.

Також Міністр додав, що якість та безпечність цієї продукції від селян жорстко контролюватиметься працівниками Держветфітослужби.

 

версія для друку