українська російська англійська
На Черкащині з'явиться паломницький маршрут
09.11.2013 | 11:54
Черкаська ОДА

Одним із незаперечних надбань українського народу є міжнаціональна злагода та толерантне ставлення до людей різного віросповідання.

«Наша держава й надалі упереджуватиме будь-які прояви релігійної та етнічної нетерпимості на українській землі», – неодноразово наголошував Президент України Віктор Янукович.

Яскравим прикладом злагодженої, ефективної співпраці між різними національностями та релігіями на Черкащині є щорічний прийом паломників-хасидів в Умані. Цьогоріч він пройшов на належному рівні та засвідчив готовність обласної влади до відвертого діалогу з представниками інших народностей.

Нині ж Черкаська, Житомирська, Полтавська та Хмельницька області обговорюють можливість створення спільного паломницького маршруту, який об’єднає близько десяти культових об’єктів іудаїзму.

«Наші землі здавна заселяли представники різних народів, – каже голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб. – Усі вони залишили по собі пам’ятки історії, архітектури, сакрального мистецтва та духовності. На Черкащині також чимало історичних місць, які є святинями єврейського народу і об’єктами щорічного паломництва брацлавських хасидів. Зараз ці пам’ятки можуть стати об’єктами релігійного туризму та основою створення повноцінного туристичного маршруту».

За його словами, Черкаський край має реальний ресурсний потенціал для розвитку та позиціонування (у тому числі й на світових ринках туристичних послуг) напрямку паломництва. Зокрема, паломницьких маршрутів до Уманського, Тальнівського та Смілянського районів, оскільки саме там поховані лідери іудаїзму.

«У цьому році зустріти іудейський Новий рік до Умані з’їхалися рекордна кількість прочан – майже 30 тисяч хасидів з 15 країн світу, – розповів голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб. – Міжнародний благодійний фонд ім. Раби Нахмана висловив вдячність за проведення паломництва».

Наразі вносять зміни до затвердженої програми розвитку туризму на 2012-2020 роки, складовим елементом якої є розробка паломницьких маршрутів, що спрямовано на поліпшення умов організованого прийому хасидів та забезпечення комфорту самих уманчан.

«Відповідно до заходів цієї підпрограми, ми плануємо розпочати й зміцнити співробітництво з міжрегіональними та міжнародними релігійними організаціями, встановити прямі зв’язків із регіонами, державами учасниками паломницьких турів та суб’єктами паломницької діяльності, – повідомила начальник відділу розвитку туризму та іміджевої діяльності Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків ОДА Анастасія Скрипченко. – Окрім того, будуть створенні умови щодо підвищення безпеки, якості надання послуг, відповідності до потреб при туристичному обслуговуванні паломників. Зокрема, працюватимемо і над створенням закладів розміщення та закладів харчування з дотриманням вимог шаріату».

Серед інших заходів – відновлення та впорядкування об’єктів паломництва на території Черкащини, а також систематизація і паспортизація туристичної інфраструктури, яка задіяна у прийомі паломників.

версія для друку