українська російська англійська
Підписано План консультацій між міністерствами закордонних справ України та Болгарії на 2014 рік
08.11.2013 | 14:55
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

8 листопада ц.р. Міністр закордонних справ України Леонід Кожара провів переговори з Міністром закордонних справ Республіки Болгарія Крістіаном Вігеніном у рамках його офіційного візиту до України.

У ході переговорів сторони обговорили першочергові питання українсько-болгарських відносин у політичній та економічній сферах, практичні заходи, спрямовані на поглиблення партнерства між двома державами.

Було домовлено опрацювати можливість проведення найближчим часом засідання спільної українсько-болгарської Міжурядової комісії з економічного співробітництва та двостороннього бізнес-форуму.

Окрема увага була приділена обговоренню пріоритетних сфер двостороннього співробітництва, зокрема енергетики. Глава зовнішньополітичного відомства України запевнив, що українські компанії готові до активної роботи на болгарському ринку, зокрема у галузі атомної енергетики.

Сторони відзначили активізацію співпраці між зовнішньополітичними відомствами двох країн. У цьому контексті міністри підписали План консультацій між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ республіки Болгарія на 2014 рік.

Міністр К.Вігенін висловився за важливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС під час Вільнюського саміту «Східного партнерства» у листопаді 2013 року.

У ході переговорів була також досягнута домовленість поглиблювати практичне співробітництво України та Болгарії у рамках провідних міжнародних організацій, зокрема ООН та Ради Європи, а також інших багатосторонніх форматів.

 

версія для друку