українська російська англійська
Микола Азаров: Українсько-болгарський товарооборот необхідно збільшити в 2-3 рази
08.11.2013 | 15:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Потенціал співробітництва України та Болгарії досить високий. Але разом з цим реальний товарооборот далеко не відповідає цьому потенціалу, наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Міністром закордонних справ Республіки Болгарія Крістіаном Вігеніним.

«Ми повинні докласти серйозних зусиль, щоб як мінімум в 2-3 рази збільшити наш товарооборот. Це буде тільки на користь як Болгарії, так і Україні», - заявив Микола Азаров.

Він наголосив, що Болгарія для України є не просто сусідом, Болгарія для нас – це дружня країна. «Приємно, що відновлюються наші контакти на найвищому рівні. Зокрема, ми високо оцінюємо результати зустрічі наших президентів у червні поточного року», - заявив Микола Азаров.

При цьому Глава українського Уряду через Міністра закордонних справ Болгарії передав подяку своєму болгарському колезі за запрошення відвідати з офіційним візитом Болгарію.  Водночас він передав офіційний лист-запрошення відвідати Україну главі Уряду Болгарії. «Користуючись нагодою, передаю запрошення своєму колезі, Прем’єр-міністру Болгарії, відвідати Україну з візитом. Переконаний, що такі взаємні візити сприятимуть зміцненню наших відносин», - зазначив Прем’єр-міністр України.

Він зокрема, зазначив, що Україна зацікавлена в болгарському ринку збуту для своїх товарів. «Україна може постачати у вашу країну практично весь асортимент товарів. Наприклад, у нас є все для розвитку і гідро-, і теплових, і атомних електростанцій – весь комплекс обладнання. Можемо постачати продукцію для розвитку транспортної інфраструктури від рейок до локомотивів і вагонів, автобусів, тролейбусів і літаків. Також Україна має серйозні можливості експортувати електроенергію: останнім часом ми ввели два нових блоки та дуже потужний гідроенергетичний вузол, і зараз можемо експортувати електричну енергію як в країни ЄС, так і в Росію, що ми і робимо. Словом, Україна може постачати конкурентну продукцію за дуже прийнятними цінами», - заявив Микола Азаров.

У свою чергу Міністр закордонних справ Болгарії висловив готовність поглибити двостороннє співробітництво на всіх рівнях. Крім того, Болгарія активно підтримує Україну в її євроінтеграційних прагненнях. «Україна може розраховувати на Болгарію з усього кола питань щодо відносин з ЄС. У цьому контексті ми домовилися з МЗС України більш інтенсивно працювати щодо питань європейської інтеграції, де ми можемо обмінятися досвідом», - повідомив він.

 

версія для друку