українська російська англійська
Об'єктивних причин для зростання цін на цукор немає
08.11.2013 | 16:10
Прес-служба Державної інспекції з контролю за цінами

Дані аналітичного дослідження, проведеного Державною інспекцією України з контролю за цінами, свідчать про те, що об’єктивних причин для підвищення цін на цукор в Україні немає.

Станом на 01.11.2013 на підприємствах торгівлі середні роздрібні ціни по Україні на цукор становили 6,76 грн./кг, що на 0,6% (0,04 грн./кг) перевищує ціну на початок жовтня (01.10.2013) і на 9,2 відсотка (0,64 грн./кг) більше порівняно з цінами на кінець 2012 року (станом на 28.12.2013).

Станом на 01.11.2013 на продовольчих ринках середні роздрібні ціни по Україні на цукор становили 6,70 грн./кг, що на 0,1% (0,01 грн./кг) нижче за  ціну на початок жовтня (01.10.2013) і на 6,7 відсотка (0,42 грн./кг) більше порівняно з цінами на кінець 2012 року (станом на 28.12.2013).

Аналізуючи цінову ситуацію на ринку цукру за 10 місяців поточного року можна зробити висновок, що на підприємствах торгівлі з початку року до травня спостерігалась тенденція до зниження рівня середніх роздрібних цін на цукор майже у всіх регіонах, що було обумовлено зменшенням оптово-відпускних цін виробників в умовах перевиробництва. Тоді як у червні 2013 року, як і у травні, у більшості регіонів було зафіксовано підвищення рівня середніх роздрібних цін на цукор, що у певній мірі було пов’язано з сезонним зростанням цін у період літньої консервації. Також негативно на цінову кон’юнктуру на ринку цукру вплинули очікуваннями виробників щодо підвищення рівня цін на продукцію нового урожаю, в умовах зменшення посівних площ (у порівнянні з минулим роком) під буряк. Однак це не є суттєвими передумовами для стрімкого підвищення середніх роздрібних цін на цукор. Враховуючи значний перехідний залишок цукру на наступний маркетинговий рік та річну потребу у обсязі споживання, підвищення цін на цукор було пов’язано з спекулятивним фактором з боку виробників цукру.

У серпні-вересні 2013 року спостерігалось відновлення низхідної динаміки роздрібних цін, що значною мірою було пов’язано зі зниженням ажіотажного споживчого попиту.

В той же час, на відміну від цінової ситуації що склалася у серпні-вересні 2013 року, у жовтні 2013 року на підприємствах торгівлі спостерігалось підвищення рівня середніх роздрібних цін на цукор у дванадцяти регіонах, що значною мірою було пов’язано із підвищенням оптово-відпускних цін та поширенням у засобах масової інформації даних про стрімке зростання цін на ринку цукру, якого в той період зафіксовано не було. Дана інформація викликала підвищений попит на цукор і таким чином в деяких регіонах ціни почали стрімко зростати.

«Аналітичні дані Держцінінспекції України свідчать про те, що на даному етапі об’єктивних передумов для зростання цін на цукор в Україні немає», - зазначає Голова інспекції Олександр Кисельов.

версія для друку