українська російська англійська
Перспективи розвитку економічних і гуманітарних зв'язків Луганщини з Чехією обговорили у Луганській ОДА
08.11.2013 | 16:26
ЛУГАНСЬКА ОДА

Для обговорення питань двостороннього співробітництва Луганську область з робочим візитом відвідала делегація Чеської Республіки. До її складу увійшли Надзвичайний і Повноважний Посол ЧР в Україні Іван Почух, Генеральний Консул ЧР у Донецьку Ондрей Моравек, віце-консул з економічних питань Генерального консульства ЧР у Донецьку Кветослав Сулек та інші.

На зустрічі чеської делегації з керівництвом Луганської області учасники обговорили перспективи розвитку економічних і гуманітарних зв'язків Луганщини з Чехією в рамках співпраці України з Євросоюзом, відзначивши, що останнім часом наша країна на чолі з Президентом України Віктором Януковичем робить дуже рішучі кроки в цьому напрямку.

Презентуючи чеській стороні економічний потенціал регіону, перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Едуард Лозовський, зазначив, що Луганська область виробляє 9% від всього валового національного продукту і впевнено займає III місце в Україні за обсягами виробництва та реалізації промислової продукції .

До того ж, завдяки злагодженій роботі обласної влади, вдалося створити один з кращих бізнес-кліматів в Україні. «Темп приросту іноземних інвестицій за останні три роки виріс втричі», - підкреслив Едуард Лозовський.

Разом з першим заступником Луганської обласної ради Євгеном Харіним вони розповіли чеським представникам про роботу та перспективи розвитку Єврорегіону «Донбас». Едуард Лозовський навів приклади плідної співпраці Луганщини з іншими європейськими країнами (зокрема, з Польщею і Німеччиною) як доказ готовності вести успішний бізнес і з Чехією, а також з Європою в цілому.

У рамках зустрічі Едуард Лозовський та Євген Харін передали чеській делегації пакет документів з пропозиціями про співпрацю не тільки по галузях, але і по конкретних підприємствах луганського регіону. При цьому Іван Почуха висловив особливу зацікавленість у спільних проектах в галузі машинобудування (зокрема, автомобілебудування), а також водного господарства та сфери утилізації побутових відходів.

версія для друку