українська російська англійська
Заступник Міністра освіти і науки Б.Жебровський взяв участь у прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів
09.11.2013 | 11:10
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ

8 листопада 2013 року у Клубі Кабінету Міністрів України заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський взяв участь у прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України.

Перед початком заходу на брифінгу заступник Міністра відповів на запитання журналістів стосовно проведення моніторингу якості загальної середньої освіти серед учнів 5-х та 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності.

Зокрема Борис Жебровський зазначив, що поняття моніторингу якості освіти не нове ні для української освіти, а тим більше для світової освітньої галузі. Ще за часів екс-міністра освіти і науки Івана Вакарчука був виданий наказ «Про вивчення рівня навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів з української мови, математики та історії» на виконання Указу Президента від 28 жовтня 2009 року.

«Більше того, Міністерство часто критикували за те, що освітні заклади не брали участі у міжнародних дослідженнях якості та не проводили власних»,- зазначив заступник Міністра.

Борис Жебровський підкреслив, що моніторинг якості знань необхідно проводити, адже він необхідний як для батьків та учнів - щоб перевірити свої знання, так і для директорів шкіл - щоб достовірно знати, на якому рівні викладаються у навчальному закладі предмети.

Заступник Міністра пояснив, що купувати збірки завдань моніторингу-2013 не потрібно, частина текстів уже розміщена на сайтах розробників – ДП «Інститут інноваційних технологій та змісту освіти», Національної академії педагогічних наук України та МОН. Окрім того, збірки з’явилися на сайтах і громадських об’єднань.

«Якщо завдання є в вільному доступі, тоді навіщо витрачати кошти на їх придбання. Ніякого примусу в закупівлі батьками друкованої продукції не може бути», - наголосив Борис Жебровський.

Він також зауважив, що до видавництв, які не виконали своїх зобов’язань перед замовником та почали розповсюджувати збірки завдань та збірки з розв’язанням задач за гроші притягнуть до адміністративної відповідальності.

Борис Жебровський також зазначив, що моніторинг не чинить ні якого морального тиску на учнів, адже його результати не враховуються ні в семестрових, ні в річних оцінках.

Під час прямої телефонної лінії Борис Жебровський відповів на запитання громадян, які стосувалися забезпечення місцями у дошкільних навчальних закладах Сімферопольського району Автономної Республіки Крим, патріотичного виховання у школах Сумської області, умов акредитації працівників ВНЗ на Одещині, процедури отримання іноземними громадянами диплому державного зразка, забезпечення кабінетів біології загальноосвітніх закладів Івано-Франківської області сучасним обладнанням та інше.

Окрім того, заступник Міністра вислухав та відповів на багато запитань, які охоплюють різні сфери життя громадян. Зокрема, процедури запису громадян на прийом до високопосадовців, соціального захисту, редакційної політики засобів масової інформації щодо публікацій віршів, житлово-комунальні послуги тощо.

версія для друку