українська російська англійська
Херсонська влада налагоджує діалог з національними спільнотами
11.11.2013 | 09:25
Херсонська ОДА

Національні спільноти – вагомий чинник консолідації українського суспільства, про що свідчить їх активна участь у розвитку області та всієї країни. Про це наголосила заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Ганна Пономаренко під час зустрічі з керівниками національно-культурних товариств області.

Як зазначив Олег Устиненко, начальник управління з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації, у Херсонській області проживають представники 115 національностей і народностей, з них 82% - українці,  14,1% - росіяни, 0,7% - білоруси, 0,46% - татари, 0,39% - вірмени, 0,35% - молдовани, 0,32% - турки, 0,17% - кримські татари.

Та, незважаючи на багатонаціональний склад населення області, міжетнічна ситуація у нашому регіоні відзначається толерантністю і стабільністю. Тому, не дивно, що з кожним роком збільшується кількість громадських національних організацій, які співпрацюють з органами влади та органами місцевого самоврядування, постійно зростає їх членство, рівень та масштабність культурно-масових, інформаційно-просвітницьких та інших заходів.

До того ж, у регіоні ведеться робота, спрямована на реалізацію  державної етнонаціональної політики щодо захисту прав національних меншин, створення умов для вільного розвитку етнічної культурної та мовної самобутності представників різних національностей.

Зокрема, збільшується мережа закладів освіти, де вивчаються мови національних меншин. Так, 55 учнів вивчають іврит, 266 - кримськотатарську, 57 - польську, 103 – німецьку, 26 – грецьку. Крім того, у Херсонському державному університеті функціонують центри з вивчення турецької, польської та ізраїльської мови й культури, а 14 листопада 2013 року відкривається Центр болгарської культури.

Проведена ж зустріч з керівниками національно-культурних товариств області була присвячена вирішенню їх нагальних проблем та питань, а також внесенню пропозицій щодо подальшої спільної діяльності. «Адже зміцнення міжнаціональної злагоди є одним із завдань Президента України Віктора Януковича», - сказала Ганна Пономаренко.

Керівники національних спільнот подякували обласній владі за вагому підтримку у їх починаннях та за те, що їх народи почувають себе повноцінними та повноправними членами херсонської спільноти. Також вони розповіли про діяльність своїх організацій та звернулися до заступника голови облдержадміністрації зі своїми проблемами та пропозиціями. Зокрема, голови Херсонського обласного польського товариства «Полонія» Розалія Липинська та громадської організації «Руський культурний центр ім. О.С.Пушкіна» Роман Медвєдєв звернулись із проханням сприяти у встановленні пам’ятників генералові польської армії Маріушу Заруському та Олександру Пушкіну.  

У свою чергу, Ганна Пономаренко подякувала за ініціативність та активну роботу у вирішенні питань обласного рівня та пообіцяла сприяти у вирішенні порушених питань та надати відповідні пропозиції на розгляд голові обласної державної адміністрації Миколі Костяку.

 

версія для друку