українська російська англійська
13 листопада - відкриття першого прикордонного знаку на українсько-білоруському держкордоні
11.11.2013 | 12:20
Прес-служба Міністерства закордонних справ

13 листопада ц.р. в районі міжнародного пункту пропуску Сеньківка Чернігівської області відбудеться офіційна церемонія відкриття першого прикордонного знаку на українсько-білоруському державному кордоні за участю Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари та Міністра закордонних справ Республіки Білорусь Владіміра Макея.

Департамент інформаційної політики МЗС України оголошує акредитацію представників ЗМІ на висвітлення заходу.

Завершення акредитації: 11 листопада ц.р. о 18:00.

Телефони для акредитації: 238-17-20, 238-15-76.

Довідково

Встановлення першого прикордонного знаку та початок демаркаційних робіт на державному кордоні стали результатом безпосередніх домовленостей  Президентів України та Республіки Білорусь.

18 червня  2013 року  під час офіційного візиту Президента Республіки Білорусь О.Г.Лукашенка в Україну було підписано Протокол про обмін  Ратифікаційними грамотами  Договору між Україною і Республікою Білорусь «Про державний кордон»  від 12 травня 1997 року.

На сьогодні проведено два засідання Спільної українсько-білоруської демаркаційної комісії (24-25 вересня та 5-7 листопада 2013 року),  в рамках яких відбулося обговорення та погодження основних параметрів демаркаційного процесу.

1 жовтня 2013 року розпочато винесення лінії українсько-білоруського державного кордону на місцевість, зокрема проведено роботи з підготовки до встановлення першого прикордонного знаку на стику державних кордонів України, Республіки Білорусь і Російської Федерації.

Завершення договірно-правового оформлення державного кордону нашої країни створює умови для подальшого прогресу у діалозі Україна-ЄС про  лібералізацію візового режиму, а також більш ефективної міжрегіональної та прикордонної взаємодії з країнами-сусідами.

Протяжність державного кордону України та Республіки Білорусь становить 1084,2 км.

 

 

версія для друку