українська російська англійська
На Дніпропетровщині зробили одразу 3 унікальні операції із 100% відновлення природного зору
11.11.2013 | 12:04
Дніпропетровська ОДА

У Дніпропетровській обласній офтальмологічній лікарні провели перші три операції з використанням сучасних штучних кришталиків. Вони є новими не лише для Дніпропетровщини, але й для всієї країни та навіть країн СНД. На відмінну від раніше існуючих штучних кришталиків, вони дозволяють бачити однаково добре на близьку, середню та дальню відстань. Це надасть можливість пацієнтам вільно читати, працювати за комп’ютером та вести повноцінне життя без окулярів.

Як пояснив директор обласної офтальмологічної лікарні Валерій Сердюк, до цього дня українські офтальмологи у якості заміни помутнілого кришталика у пацієнтів використовували лише мультифокальні штучні кришталики.

«Вони дозволяють людині добре бачити на далеку і близьку відстань, проте не забезпечують чіткого бачення на середню відстань. Саме тому подальша корекція зору відбувається за допомогою окулярів. Нові ж лінзи, представлені німецьким виробником, здатні повністю ліквідувати цю проблему», – пояснив лікар.

Причиною проведення такої нової для України операції саме в Дніпропетровській обласній офтальмологічній лікарні стало те, що даний медзаклад абсолютно відповідає усім європейським стандартам. Це і робота висококваліфікованих лікарів, і наявність сучасного медобладнання.

Нагадаємо, що на початку вересня у лікарні з’явився фемтосекундний лазер. Використання такого обладнання під час імплантації штучного кришталика забезпечує його стабільне положення в оці. Також дозволяє досягати найвищої точності операції, значно знижує її травматичність та скорочує період реабілітації пацієнта.

Вік перших трьох пацієнтів, яким імплантували нові сучасні кришталики становить від 50 до 70 років.

 

версія для друку