українська російська англійська
Досвід запровадження ідентифікаційної картки дитини приносить позитивні результати, - МВС
11.11.2013 | 16:40
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Проект «Дослідники», ідентифікаційна картка дитини та питання щодо реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в України обговорювали сьогодні у МВС.

Заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк та директор проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» Таня Сенфорд проаналізували ефективність впровадження даних пілотних проектів на території Івано-Франківської області та можливість подальшого просунення по всій території України.

Що стосується ідентифікаційної картки дитини, пані Сенфорд зазначила, що у Канаді подібна програма вже принесла свої позитивні результати. Цей маленький документ дитини зберігається вдома. І лише у тому випадку, якщо у родині зникла дитина, батьки зможуть передати картку з інформацією про дитину поліцейським.

За словами Віктора Ратушняка, завдяки подібному документові правоохоронці зможуть значно оперативніше повернути зниклу малечу додому.

«Із запровадженням цього проекту на території Івано-Франківської області ми з упевненістю можемо сказати, що він приносить позитивні результати, – зазначив Віктор Ратушняк. – Ми усіляко підтримаємо усі проекти, які будуть приносити користь суспільству та будуть ефективними у боротьбі зі злочинністю у дитячій сфері».

Нагадаємо, що головна ідея створення ідентифікаційної картки дитини – полегшення розшуку підлітка в разі його зникнення. Чи заповнювати картку та який обсяг інформації до неї внести, батьки вирішуватимуть самі. Заповнена ідентифікаційна картка зберігатиметься вдома. У ній також є поради, як дитині не стати жертвою злочину.

Наразі проект щодо заповнення ідентифікаційної картки дитини вже апробовується на базі Івано-Франківської області, де починає діяти програма «Дослідники».

Діти-учасники цієї програми разом із працівниками підрозділів кримінальної міліції у справах дітей розповсюджуватимуть бланки картки під час батьківських зборів у школах.

 

версія для друку