українська російська англійська
З початку року припинено понад 1,5 тисячі випадків незаконного переміщення лікарських засобів
11.11.2013 | 17:50
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

За 10 місяців поточного року співробітники Міндоходів припинили 1 603 спроби незаконного переміщення через кордон лікарських засобів на суму понад 16 млн. гривень.

Майже 89% випадків становили спроби саме ввезення до нашої держави лікарських засобів - 1424 факти на суму 15,86 млн. грн. І лише 11% на вивезення - 179 фактів на суму 152 тис. гривень.

Найчастіше лікарські засоби намагаються ввезти до нашої держави з Молдови, Росії та Румунії, а вивезти до Росії. Серед лідерів незаконного переміщення лікарських засобів – феназепам, діазепам та андипал.

Як відзначають спеціалісти Міндоходів, найчастіше громадяни необізнані з правилами переміщення лікарських засобів, які містять у своєму складі психотропні або наркотичні речовини. Порядок ввезення громадянами таких лікарських засобів,  а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року.

Що ж стосується переміщення лікарських засобів юридичними або фізичними особами, то в таких випадках найчастіше ділки намагаються отримати вигоду при поданні до митного оформлення документів, що містять неправдиву інформацію про вартість товару, країну походження, кількість або навіть про склад лікарських препаратів або його найменування.

Один з таких резонансних випадків був зафіксований працівниками Кримської митниці Міндоходів у Євпаторійському морському порту. За документами, що були подані до митного оформлення, до нашої держави надходив вантаж з Туреччини з лікарськими  засобами вагою 13,2 тонни загальною вартістю понад 1,2 млн. гривень.

Проте під час митного контролю виявився інший пакет документів, в якому сума товару значно зросла і становила вже майже 10 млн. гривень.

Було складено протокол  про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані).

версія для друку