українська російська англійська
Роз'яснення Держсільгоспінспекції щодо видачі певних документів дозвільного характеру
11.11.2013 | 17:56
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

З огляду на звернення агровиробників щодо процедури видачі Державною інспекцією сільського господарства України деяких документів дозвільного характеру, прес-служба Держсільгоспінспекції України надає відповідні роз’яснення.

По-перше, сертифікат якості зерна та продуктів його переробки, відповідно до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» видається лише територіальними органами Держсільгоспінспекції та відноситься до адміністративних послуг, кошти за надання яких надходять до державного бюджету України. Наявність такого документа дає змогу мати достовірну, об’єктивну оцінку якості продукції та встановити його відповідність діючим державним стандартам, не допускає відвантаження нестандартного і некондиційного зерна. Вартість послуг, за видачу сертифікату якості зерна та продуктів його переробки передбачена Постановою КМУ № 599 від 9 червня 2011 року. Тільки за останні 9 місяців цього року до бюджету нашої держави перераховано 67 млн. грн. за такі послуги.

До того ж, суб’єкт ринку зерна здійснює визначення показників якості та безпечності для отримання сертифікату якості, відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема, Постанови КМУ № 848 від 23.07.2009 р. Коли визначення окремих показників якості і безпеки (зокрема на наявність генетично модифікованих організмів) не визначаються акредитованою лабораторією територіального органу Держсільгоспінспекції, такі показники визначаються за рахунок замовника у будь-якій  акредитованій лабораторії яка в змозі це здійснити.

По-друге, сертифікат відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки – документ, який підтверджує, що послуги із зберігання зерна відповідають встановленим правилам. Вартість сертифікації складає біля 4 копійок на тонні зерна. Слід зазначити, що сертифікація елеваторів – це в першу чергу захист інтересів сільгоспвиробників. Ця система дає можливість вести державний реєстр складських документів, що крім механізму державного контролю, дає можливість сільгоспвиробнику отримувати кредити банку під заставу зерна на основі складських документів. Тому механізм, який був створений при підтримці проектів ЕБРР, ЮСЕЙД (США), СіДА (Канада) показав свою достатню ефективність.

Враховуючи необхідність імплементації нашого законодавства до ЄС, Інспекція активно веде роботу над доопрацюванням технічних регламентів, у тому числі зернових складів. Склад, де зберігається вирощений урожай, повинен відповідати умовам, які б забезпечили його ефективне збереження, але, на жаль, не всі елеватори виконують ці умови. Наприклад, окремі не в змозі забезпечити найнеобхідніші умови для збереження, маючи неналежну матеріально-технічну базу. Тому, основне завдання Держсільгоспінспекції - забезпечити контроль за належним станом елеваторів відповідно до вимог нормативних документів.

 

 

версія для друку