українська російська англійська
Дружні відносини України та Бразилії дозволяють спільно реалізовувати масштабні проекти, - І. Прасолов
11.11.2013 | 18:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна і Республіка Бразилія намітили практичні кроки з подальшої реалізації стратегічно важливих проектів у сферах космосу та охорони здоров'я, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в ході Шостого спільного засідання Міжурядової українсько-бразильської комісії з торговельно-економічного співробітництва.

Він підкреслив, що реальним підтвердженням стратегічного партнерства між Україною та Бразилією є спільний космічний проект «Циклон-4 – Алкантара».

«Цей проект є надзвичайно важливим не лише з комерційної точки зору. Успіх проекту «Циклон-4 - Алкантара» стане підтвердженням здатності України і Бразилії реалізовувати проекти такого масштабу», - впевнений Міністр.

При цьому він повідомив, що сторони домовилися вивчити нові можливості космічного співробітництва і спільного розвитку нових проектів.

Також за інформацією Міністра, бразильська сторона запропонувала українським підприємствам космічної галузі розглянути питання створення спільних підприємств з бразильськими компаніями з метою підвищення ефективності реалізації космічних програм Бразилії та України.

В цілому Міністр наголосив, що розвиток та поглиблення співпраці відповідають стратегічним цілям і прагненням обох держав.

Насамперед, це стосується збільшення товарообігу, поглиблення співпраці у космічній, науково-технічній, промисловій і фармацевтичній галузях, сільському господарстві, а також у сфері міжрегіонального співробітництва.

«Ми прагнемо розширювати та зміцнювати українсько-бразильські економічні контакти та зацікавлені у суттєвому прискоренні започаткування нових спільних проектів, як в Україні, Бразилії, так і у третіх країнах», - підкреслив Ігор Прасолов.

В свою чергу Генеральний секретар МЗС Бразилії Едуардо дос Сантос зазначив, що Бразилія вже зараз має з Україною дуже широкі зв‘язки у стратегічно важливих та високотехнологічних секторах економіки і прагне до їх поглиблення.

«Ми пишаємося стратегічним партнерством з Україною та будемо працювати над розширенням горизонтів торгівлі та зміцненням наших двосторонніх відносин», - підкреслив він.

 

версія для друку