українська російська англійська
Г. Темник: Зниження обсягу капінвестицій вплинуло на обсяги виконання будробіт
11.11.2013 | 18:01
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Через зниження обсягу капітальних інвестицій на 14,6% у першому півріччі цього року, що є наслідком кризових явищ, - зменшилися обсяги виконання будівельних робіт підприємствами будівельного комплексу. В першу чергу, це відчули індустріальні регіони та ті, що приймали Чемпіонат Європи з футболу – Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Харківська, Львівська, Київська області та Київ, на які припадає 60% всього обсягу будівництва. Через зниження інвестицій в цих регіонах загальнодержавний показник обсягів виконаних робіт зменшився майже на 13%. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

«За 9 місяців минулого року тільки на об’єктах Євро-2012 були виконані будівельні роботи на 2,4 млрд. гривень. Відсутність цього напряму будівництва в 2013 році дає зменшення показника на 6%», - сказав Геннадій Темник. Він також зазначив, що суттєвий вплив на показники обсягів робіт має ситуація у дорожньому будівництві. У цій галузі з передбачених на 2013 рік 20 млрд. гривень профінансовано всього 5 млрд. проти 8 млрд. грн. минулого року, що призвело до зниження показника виконаних будівельних робіт в цілому по державі на понад 7%.

Для поліпшення ситуації Мінрегіон завершив роботу із законодавчо-нормативного забезпечення дерегуляції.

Як результат, Геннадій Темник назвав показники рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу»  за індикатором «Отримання дозволів на будівництво», де   Україна посіла 41-е місце серед 189 країн світу проти 186-го минулого року.

«Серед багатьох позитивних чинників виокремлю запровадження декларативного принципу початку будівництва. За 9 місяців поточного року тільки 607 об’єктів або 0,7% вимагали дозволу. Іншим забудовникам, а це 82,5 тисячі, було достатньо зареєструвати повідомлення чи декларацію. Практичний результат – майже втричі зросла кількість об’єктів, на які отримано право на виконання будівельних робіт. Цю процедуру можливо ще більше спростити, зобов’язавши інспекцію архбудконтролю реєструвати декларації без права відмовлення. Такий законопроект Урядом  поданий до Верховної Ради», - повідомив Міністр.

Геннадій Темник також зазначив, що Мінрегіон працює над удосконаленням ряду інших законодавчих положень та імплементацією їх на місцях. На його переконання, це дасть можливість країні ввійти в число перших 20-ти країн за рейтингом Світового банку щодо будівництва.

  Також за словами очільника Мінрегіону, відомство працює над удосконаленням технічного регулювання. До кінця поточного року Міністерством будуть відмінені усі нормативні акти колишнього Радянського Союзу, які відносяться до компетенції Мінрегіону. Окрім того, починаючи з січня 2014 року  будуть створені умови для паралельного  функціонування, поряд з національною, європейської гілки нормативної бази

версія для друку