українська російська англійська
Спільний "інсуліновий проект" України та Бразилії успішно реалізовується, - І. Прасолов
11.11.2013 | 18:30
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Реалізація спільного «інсулінового проекту», який передбачає передачу української технології виробництва інсуліну людського рекомбінантного бразильській стороні та будівництво заводу з його промислового виробництва на території Бразилії, є одним із практичних прикладів українсько-бразильського стратегічного співробітництва.

Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в ході Шостого спільного засідання Міжурядової українсько-бразильської комісії з торговельно-економічного співробітництва.

Він наголосив, що стан виконання цього проекту перебуває на особливому контролі Міністерства охорони здоров’я України та Кабінету Міністрів України. При цьому завдяки поверненню підприємства «Індар» у березні 2012 року у державну власність та призначення нового керівництва компанії, динаміка робіт за проектом була відновлена, про що свідчать конкретні практичні результати.

«Нам вдалося вирішити ряд практичних питань, які дозволили відновити постачання українського інсуліну до Бразилії», - підкреслив Міністр.

Зокрема, він повідомив, що в кінці вересня вітчизняне підприємство завершило процес передачі Бразильській стороні технологічної документації та продовжує навчання бразильських фахівців.

В цілому Ігор Прасолов впевнений, що існує значний невикористаний потенціал співпраці між підприємцями Бразилії та України. Українські підприємства виробляють широкий спектр продуктів хімічної промисловості та металургії, авіації, суднобудування, а також обладнання для машинобудування та енергетики. Україна готова постачати гірничодобувні машини, обладнання для нових бразильських електростанцій та портової інфраструктури.

«Наша країна володіє сучасними та передовими технологіями. Ми готові до їх відкриття для бразильської сторони на взаємовигідних умовах, зокрема шляхом створення спільних підприємств з виробництва на території Бразилії продукції за українськими технологіями», - підкреслив Міністр.

В свою чергу Генеральний секретар МЗС Бразилії Едуардо дос Сантос зазначив, що співпраця країн вже дала свої конкретні результати, однак на сьогодні перед Бразилією і Україною стоїть завдання диверсифікувати спектр товарів двосторонньої торгівлі та підтримувати і нарощувати рівень діалогу у науці, освіті, охороні здоров‘я та сільському господарстві та промисловості.

«Ми вже маємо практичні результати з реалізації спільних проектів з розбудови космодрому «Алкантара - Циклон-4» та з підготовки до будівництва в Бразилії заводу з випуску інсулінів за українськими технологіями, спільного випуску препаратів по боротьбі із захворюваннями на СНІД», - зазначив він.

 

версія для друку