українська російська англійська
Цьогоріч на Волині близько сотні дітей-сиріт забезпечать соціальним житлом
12.11.2013 | 10:24
ВОЛИНСЬКА ОДА

Близько сотні повнолітніх волинських дітей-сиріт цьогоріч отримають своє перше соціальне житло. Власне помешкання їм куплять у рамках регіональної програми, яку Волинь однією з перших областей в  державі, затвердила торік. Житлом забезпечуються діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування та  особи з їх числа, які досягають повноліття та після виходу з інтернату у доросле життя не мають житла.

Торік забезпечили соціальним житлом 25 дітей-сиріт, а з початку року вже 25-тьом купили помешкання, ще 19-тьом – відремонтували.

Зокрема, цими днями, в рамках робочої поїздки до Волинської області Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, ордери від квартир у Луцьку вручили п’ятьом дітям, позбавленим батьківського піклування. Ще одній – подарували будинок у селі Красна Воля Любомльського району. 

 Мета поїздки Уповноваженого в область: вивчення стану виконання Указів та доручень Глави держави у сфері захисту прав дитини, реагування на звернення та скарги, які надійшли з області щодо порушень прав дитини, відвідування закладів для дітей.

«У нашому регіоні ця робота ведеться системно, спільно: частина коштів виділяється з обласного бюджету, частина із районного, міського чи сільського бюджету. Головне – не залишити таку дитину поза увагою, дати їй можливість жити, працювати. Щоб вони не почували себе поза турботою держави і суспільства. І я бажаю сьогоднішнім новоселам, аби їх подальша доля була успішною, щоб вони знайшли й реалізували себе», - доповів голова Волинської ОДА  Борис Клімчук  Уповноваженому з прав дитини в ході вручення ордерів на квартири.

«На виконання завдання Президента України на сьогодні в усіх регіонах розроблені, затверджені і почали реалізовуватись програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. У цьому році кількість житла, яке отримали діти сироти збільшилась майже в п’ять разів, у порівнянні з попередніми роками. Це перший рік реалізації регіональних програм. Окремо, за завданням Глави держави Кабінет Міністрів України розробляє загальнодержавну програму, і я не виключаю, що з наступного року на допомогу місцевим бюджетам із забезпечення житлом сиріт  долучиться і державний бюджет. В усякому разі завдання таке Президентом поставлене», - сказав Юрій Павленко.

Водночас Уповноважений з прав дитини відзначив: «У Волинській області діє одна з найконкретніших регіональних програм щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування житлом», -  зазначив Юрій Павленко. «Ваші плани на 2013-14 рр. – містять перелік найбільшої  кількості  квадратних метрів житла, хоча кількість дітей-сиріт в області – одна з найменших в Україні».

Новосели щиро дякували державі за таку турботу: «Ми  дуже розчулені від такої уваги до наших потреб. Держава не залишила нас без підтримки, дала можливість спокійно жити, навчатися, опановувати професію. За це – вдячність від усього серця. І ми розуміємо, що наш випадок – не одиничний, останнім часом все більше таких  дітей отримують державне житло і підтримку. Такого раніше не було, а нині – стає добрим звичаєм».

 

 

версія для друку