українська російська англійська
У Запорізькій області на 400 га збільшено площу заповідних територій місцевого значення
12.11.2013 | 11:10
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У Запорізькій області за рік території природно-заповідного фонду місцевого значення збільшено на 400,8 га, з них: в Оріхівському районі – на 344,8 га, в Гуляйпільському – на 56 гектарів.

Так, в Оріхівському районі природно-заповідний фонд місцевого значення поповнився такими ландшафтними заказниками: “Балка Кущовська” (60 га), “Балка Новоіванівська” (66 га), “Балка Широка” (44 га),  “Балка Отріщанська” (80 га), “Балка Нестерянська” (20,1 га), “Балка Новотроїцька” (74,7 га).

Території цих заказників представлені степовою рослинністю, а саме ковилою волосистою, шавлією, чабрецем тощо. Серед рідкісних рослин зустрічаються брандушка різнокольорова, горицвіт волзький, скабіоза українська, а також види рослин, що занесені до Червоної книги України.

У Гуляйпільському районі площа природно-заповідного фонду місцевого значення збільшилась за рахунок ботанічного заказника місцевого значення “Балка Дорожнянська”.

«Встановлення меж новостворених заповідних територій сприятиме дотриманню на їх територіях особливого режиму використання. Території природно-заповідного фонду – це справжній національний скарб, який потребує особливого ставлення та охорони», – зазначає начальник головного управління Держземагентства у Запорізькій області Іван Гашенко.

версія для друку