українська російська англійська
Фінансування політичних партій та виборчих кампаній - тема круглого столу Мін'юсту
12.11.2013 | 11:46
Прес-служба Міністерства юстиції

Четвертий "круглий стіл", який відбудеться 14 листопада 2013 року в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України (м. Київ, вул. Інститутська, 7, з 10.00 до 13.00), буде присвячено обговоренню рекомендацій Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO), Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської Комісії) та ОБСЄ/БДІПЛ щодо фінансування політичних партій та виборчих кампаній, можливості їх імплементації в національне законодавство.

Планується обговорити такі питання:

1. Форми та джерела фінансування діяльності політичних партій та виборчих кампаній: проблеми нормативного регулювання.

2. Доцільність запровадження прямого державного фінансування політичних партій.

3. Вдосконалення механізмів контролю та шляхи підвищення прозорості у фінансуванні політичних партій та виборчих кампаній: звітність, моніторинг, незалежний аудит, використання банківської системи.

4. Зловживання у процесі фінансування виборчих кампаній та заходи щодо їх запобігання

5. Створення системи ефективних санкцій за порушення у сфері фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

Як відомо, Міністерство юстиції напередодні провело уже три круглі столи з вивчення рекомендацій Венеціанської комісії щодо виборчого законодавства: 13 серпня, 11 вересня і 3 жовтня 2013 року.

Участь у заходах взяли провідні міжнародні експерти Венеціанської Комісії, ОБСЄ/БДІПЛ, Представництва ЄС в Україні, Офісу Ради Європи в Україні, Представництва Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні, інших міжнародних структур та організацій. У ході "круглих столів" свою позицію стосовно згаданих питань також висловили народні депутати України, науковці, експерти в галузі вітчизняного виборчого права.

Стенограми засідань круглих столів розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.

Венеціанська комісія та ОБСЄ/БДІПЛ дали позитивну оцінку практиці проведення Мін’юстом круглих столів щодо виборчого законодавства.

«ОБСЄ/БДІПЛ та Венеціанська Комісія вітають те, що Міністерство юстиції організовує публічне та всебічне обговорення змін та процесу виборчої реформи з різними зацікавленими сторонами, включаючи громадянське суспільство. Венеціанська Комісія та ОБСЄ/БДІПЛ сподіваються, що результат різних громадських обговорень буде відображений в очікуваних законодавчих та конституційних змінах», - про це йдеться у Спільному висновку Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ, ухваленому на 96 пленарній сесії Венеціанської Комісії 11 – 12 жовтня 2013 року.

До участі у засіданні четвертого круглого столу, який відбудеться 14 листопада 2013 року, запрошуються науковці, експерти, громадські діячі. Бажаючі взяти участь у засіданні можуть до 12 листопада 2013 року звернутися для реєстрації до Управління конституційного та адміністративного законодавства Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції. Контактна особа: Палагицька Ганна Сергіївна, тел.: 279-54-61; palagytska@minjust.gov.ua .

Із питань акредитації ЗМІ звертатися за телефонами: 271-16-76, 271-17-62, e-mail: press@minjust.gov.ua

Акредитація завершується 13 листопада 2013 року, у середу, о 19.00.

версія для друку