українська російська англійська
На Черкащині з'явиться ще один пересувний мамограф
12.11.2013 | 12:10
Черкаська ОДА

Черкащину відвідала Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова.  У рамках робочої поїздки Раїса Василівна провела публічну лекцію на тему «Розвиток медсестринства в Україні», ознайомилася з роботою обласного онкологічного диспансеру та оглянула хід будівництва обласного перинатального центру.

Сьогодні Черкаський обласний онкодиспансер – це стаціонар на 430 ліжок, диспансерно-поліклінічне відділення на 150 відвідувань в день, параклінічні, інженерно-технічні підрозділи.

Головний лікар Віктор Параманов розповів про роботу рухомого мамографічного кабінету. На його утримання щорічно потрібно витрачати 1,5 мільйона гривень, але сьогодні такий рухомий комплекс є надзвичайно необхідним: з його допомогою вже більше 30 тисяч мешканок області обстежено на виїзді. За словами Віктора Володимировича, у перспективі – збільшення кількості таких автомобілів, а згодом – забезпечення кожного району стаціонарним мамографом.

«Онкологія – це найдосконаліший із технологічної точки зору напрям, який має надзвичайно багато можливостей для діагностування та лікування захворювання», – зазначила Раїса Василівна, наголосивши при цьому на тому, що на фінансування потреб кожної області у цій галузі будуть виділятися субвенції з державного бюджету.

За її словами, онкологічні хвороби  – одна з найпоширеніших причин смертності, інвалідності та втрати працездатності населення. У зв’язку з цим, починаючи з 18-річного віку, жінки мають проходити систематичне обстеження та отримувати консультацію лікарів.

«Усі ми знаємо – якщо в людини не болить, вона не поїде на обстеження, особливо якщо їхати з віддаленого села. Тому виїзна форма роботи – надзвичайно важлива й допомагає виявити хворобу ще на ранній стадії», – підкреслила Раїса Василівна.

Спілкуючись під час прес-конференції з журналістами, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб зазначив, що ще один пересувний мамограф має з’явитися в області вже наступного року.

«Також наступного року ми плануємо розпочати будівництво обласного центру надання невідкладної медичної допомоги», – розповів очільник області.

 

версія для друку