українська російська англійська
К. Грищенко: Україна та Литва поглиблюватимуть співробітництво у сфері охорони здоров'я
12.11.2013 | 14:19
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

12 листопада 2013 року Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів зустріч з делегацією Міністерства охорони здоров’я Литовської Республіки на чолі з Міністром Вітенісом Андрюкаітісом.

«Для нас принципово важливо напередодні саміту у Вільнюсі обговорити не лише політичні питання, але і ті, які несуть сутність європейської ідеї, питання пересічних громадян, питання охорони здоров’я», - підкреслив на початку зустрічі К. Грищенко.

Віце-прем’єр-міністр України поінформував представників литовської делегації про хід та результати медичної реформи в Україні, наголосивши на необхідності поглиблення взаємодії двох країн у цій сфері з метою розбудови сучасної європейської системи охорони здоров’я в Україні.

Під час зустрічі сторони обговорили предметні питання можливого співробітництва Києва та Вільнюса у сфері охорони здоров’я.

У свою чергу, Міністр охорони здоров’я Литви Вітеніс Андрюкаітіс висловив переконання у необхідності створення за окремими напрямками спільних робочих груп, які на експертному рівні обговорюватимуть проблемні питання.

«Можу підтвердити, що Литва пройшла складний шлях від радянської системи охорони здоров’я до сучасної європейської і ми можемо поділитися цим досвідом з Україною. У Литві реалізується декілька моделей первинної медичної допомоги та впровадження страхової медицини», - зазначив В. Андрюкаітіс.

Крім того, В. Андрюкаітіс наголосив на зацікавленості його країни в українських інвестиціях у фармацевтичну галузь Литви та партнерству у сфері трансплантології, обміну студентами та лікарями. 

«Ми зацікавлені в українських інвестиціях у фармацевтичний ринок Литви. Нам цікаво мати більше інвестицій у цій сфері. Литва може стати воротами для українських фармацевтичних компаній в ЄС. Окрім того, ми можемо бути партнерами у сфері трансплантології, обміну студентами та лікарями. Наші країни мають великий потенціал для розвитку санаторно-курортного лікування», - підкреслив він.

 

версія для друку