українська російська англійська
Ще 24 українські сім'ї отримали нові квартири за державними програмами доступного житла
12.11.2013 | 14:36
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Ще 24 українські сім’ї отримали нові квартири за державними програмами доступного житла. Сьогодні Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник вручив новоселам ключі від квартир, споруджених ХК Київміськбуд в Деснянському районі Києва (вул. Лисківська,7) в рамках програми пільгового іпотечного кредитування.

У ході урочистостей, Міністр зачитав вітання Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, яке він надіслав на адресу новоселів.

«Підтримка держави дає можливість все більшій кількості українських сімей отримувати власне житло. Щорічно в 1,5-2 рази зростає кількість людей, що беруть участь в державних програмах доступного житла. З 2010 року за підтримки Уряду вже понад 14 тис українських сімей стали власниками нових квартир, у тому числі за дев'ять місяців 2013 року щасливих володарів власного житла стало більше на понад 3,6 тис. Сьогодні завдяки державним програмам справляють новосілля ще 24 українські сім’ї», - йшлося у вітальній адресі Олександра Вілкула. Урядовець наголосив, що серед новоселів є викладачі, працівники культури та соціальних закладів, державні службовці, співробітники підприємств, приватні підприємці.

«Це свідчить про привабливість програм доступного житла для людей різного достатку, в тому числі тих, для кого підтримка держави – єдина можливість поліпшити свої житлові умови. Ця робота буде продовжена», - запевнив Олександр Вілкул.

Геннадій Темник нагадав, що в жовтні цього року Уряд збільшив обсяги державної підтримки людей для придбання житла. Зокрема,  на 17 млн грн (до 87 млн грн) збільшено фінансування за програмою молодіжного кредитування. За рахунок цих коштів додатково планується допомога в отриманні житла 55 сім’ям. З початку року за цією програмою вже придбали майже 300 сімей. 

Також Уряд майже на 36 млн (до майже 83 млн грн) збільшив фінансування за державною програмою підтримки індивідуальних сільських забудовників «Власний дім». За рахунок цих коштів додатково планується надати допомогу 850 громадянам,  які проживають і працюють на селі. За 9 місяців 2013 року за цією програмою допомогу (на будівництво будинків та газифікацію садиб), вже отримали майже 3 тисячі сільських сімей.

«Ще кілька років тому мрія про власне житло для багатьох з вас мабуть здавалася нездійсненною. А сьогодні ми з вами переконуємося, що мрії збуваються. І це стало можливим завдяки реалізації в країні соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло». Питання забезпечення населення доступним житлом – пріоритетний напрямок державної житлової політики в країні. Уряд приділяє особливу увагу програмам, завдяки яким кожен, хто потребує  поліпшення житлових умов, може скористатися одним з їх механізмів»», - звертаючись до новоселів, сказав Геннадій Темник.

Він висловив подяку будівельникам, які звели будинок. Міністр наголосив, що Холдингова компанія «Київміськбуд» щороку зводить  найбільшу кількість  житла.

Довідково

В Україні реалізується декілька державних програм доступного житла:

- здешевлення вартості іпотечних кредитів, за умовами якої 13% кредитної ставки сплачує держава і тільки 3% - позичальник.

- програма забезпечення молоді житлом – пільговий довгостроковий кредит (на 30 років), сім’ї з дітьми звільняються від сплати відсотків, а багатодітним держава сплачує від 25% до 50% вартості житла;

- цільова програма будівництва (придбання) доступного житла, за якою 30 % вартості будівництва (придбання) житла сплачує держава.

- пільгове довгострокове кредитування індивідуальних сільських забудовників «Власний дім».

- забезпечення житлом інвалідів війни.

версія для друку