українська російська англійська
У 2013 році Дніпропетровщина зібрала рекордний за роки незалежності врожай зернових
12.11.2013 | 14:54
Дніпропетровська ОДА

Дніпропетровщина завершує збирання пізніх зернових культур. Область вже отримала 3,7 млн. тонн валового збору зерна. Це рекордний показник в регіоні за роки незалежності України. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков під час урочистостей з нагоди  Дня працівників сільського господарства. Керівник області привітав працівників галузі з професійним святом та нагородив 24 кращих її представників 2013 року. 

Голова ОДА наголосив, що цього року Дніпропетровщина має чимало досягнень у галузі сільського господарства, зокрема, рослинництва.

«Цього року наша земля щедро подякувала аграріям за сумлінну та наполегливу працю. В області вже зібрано 3,7 млн. тонн зерна. Це рекордний показник за роки незалежності України. Найкращих результатів досягли хлібороби Новомосковського, Верхньодніпровського та Магдалинівського районів,  - зазначив Дмитро Колєсніков. - Я дякую кожному аграрію Дніпропетровщини за ту роботу, завдяки якій в області буде забезпечена цінова стабільність на ринку зерна, борошна та хліба протягом всього наступного року. Саме таке завдання ставить наш Президент Віктор Федорович Янукович».

Наразі Дніпропетровщина завершує збирання пізніх зернових культур. Вже зібрано просо (12 тис тонн) та гречку (понад 3 тис тонн). Більш ніж на 93% від плану виконані роботи зі збору кукурудзи (308,2 тис тонн). Вони будуть завершені до 20 листопада.

На Дніпропетровщині стабільно розвивається галузь тваринництва. Про це свідчить те, що у 2013 році зросло поголів’я свиней та великої рогатої худоби.

Наразі у всіх категоріях господарств Дніпропетровської області утримується 178 тис голів великої рогатої худоби. Це на 1500 голів більше, ніж минулого року.

Поголів’я корів у всіх категоріях господарств становить 81,9 тис голів, що більше відповідного періоду минулого року на 100 голів. В сільськогосподарських підприємствах чисельність поголів’я корів збільшилася на 700 голів (на 4,6%) та складає  15 тис 900 голів.

Поголів’я свиней у всіх категоріях господарств становить 569 тис 600 голів, що більше аналогічного періоду 2012 року на 1 тис голів.

Також Дмитро Колєсніков зазначив, що за обсягами виробництва сільськогосподарської продукції область посідає лідируючі позиції в Україні. За 10 місяців 2013 року валове виробництво сільськогосподарської продукції збільшилося на 26,7% у порівнянні з минулим роком.

Одним з основних векторів розвитку аграрного сектору в області є забезпечення участі бізнесу в реалізації соціально значущих проектів у сільських районах. У 2013 році в рамках соціального партнерства тільки агроформуваннями регіону були проведені заходи на суму 26 млн грн. Це ремонти у школах та фельдшерсько-акушерських пунктах, матеріальна допомога дитячим закладам, оздоровлення дітей, благоустрій дитячих майданчиків та пам’ятників Великої Вітчизняної війни.

Велика увага в області приділяється оплаті праці сільгоспвиробників. За 9 місяців 2013 середньомісячна зарплата працівників сільського господарства області становить 2319 грн. Це на 16,6 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

версія для друку