українська російська англійська
На виконання соціальних положень Галузевої Угоди залізницями направлено близько 3,5 млрд. грн.
12.11.2013 | 16:30
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Підбито підсумки виконання положень Галузевої угоди між Укрзалізницею і профспілками. Завдяки спільним діям адміністрації та профспілок було забезпечено належний рівень пільг і гарантій щодо соціального захисту працюючих і пенсіонерів залізничників: реалізуючи положення Галузевої угоди за 9 місяців поточного року залізницями направлено 3,5 млрд. грн., що на 8,5% більше відповідного періоду минулого року (274,1 млн грн).

Незважаючи на непростий фінансово-економічний стан залізничної галузі у 2013 році працівникам галузі двічі підвищено годинні тарифні ставки та посадові оклади: з 1 червня та 1 серпня щоразу на 5%, як передбачено фінансовим планом Укрзалізниці.

Середньомісячна заробітна плата працівників залізничного транспорту за 9 місяців 2013 року склала 3940,1 грн., що на 5,7% вище аналогічного періоду минулого року.

Мінімальна тарифна ставка робітника першого розряду у галузі становить 1486 грн., що на 29,6 % перевищує розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених в Україні.

За рівнем заробітної плати за 9 місяців 2013 року серед галузей економіки залізничники посіли 10 місце.

За звітний період працівникам галузі на виплату різного роду доплат та надбавок направлено 2,1 млрд. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 115,7 млн грн. (5,8%). У тому числі на виплату надбавки за вислугу років за 9 місяців 2013 року направлено 1,2 млрд. грн., а на відшкодування витрат працівникам, постійна робота яких відбувається в дорозі або має роз’їзний характер, згідно з діючим Положенням, залізницями направлено 163,2 млн грн.

Крім щорічних відпусток, працівникам галузі надавались додаткові відпустки, на оплату яких залізницями направлено 168,9 млн грн.

При виході у відпустку працівникам надавалась матеріальна допомога на оздоровлення. За 9 місяців 2013 року виплачено 295 млн грн., що більше на 15 млн грн., або 5,4 % у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року.

При звільнені у зв’язку з виходом на пенсію працівникам була виплачена матеріальна допомога в залежності від стажу роботи в галузі на загальну суму за звітний період 280,1 млн грн.

На організацію та проведення культурно-масової і фізкультурної роботи залізницями відраховано 99,7 млн грн., що на 4 млн грн. (4,2 %) більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

На обов’язкове медичне обстеження працівників галузі, що проводиться за кошти підприємств, виділено 61 млн грн., що на 10,1 млн грн., або на 19,8 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У рамках виконання положень Галузевої угоди надавалась підтримка непрацюючим пенсіонерам-залізничникам. Зокрема, для даної категорії громадян за звітний період залізницями направлено на забезпечення побутовим паливом 7,9 млн грн. Для надання медичних послуг пенсіонерам-залізничникам виплачувалась матеріальна допомога та перераховувались кошти лікарням, на ці цілі виділено 53 млн грн.

Керівництвом залізниць, їх структурних підрозділів постійно підтримується належний рівень збереження пільг і гарантій, встановлених положеннями Галузевої угоди та Колективними договорами, щодо соціального захисту працюючих і пенсіонерів-залізничників. Угодою передбачається реалізація ряду соціальних заходів, спрямованих на підвищення рівня життя залізничників, створення умов для роботи та повноцінного відпочинку.

Довідка

Галузева угода між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками є основним галузевим документом, що встановлює мінімальні і обов’язкові для врахування при укладанні колективних договорів на підприємствах, в організація та установах залізничного транспорту галузеві норми в оплаті і умовах праці, пільги, трудові та соціальні гарантії.

Нагадаємо, що 9 вересня 2013 Галузеву угоду було пролонговано на 2014-2015 роки.

 

версія для друку