українська російська англійська
Відбувся робочий візит делегації НКРЕ до США
12.11.2013 | 16:40
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, повідомляє, що делегація НКРЕ повернулася із Сполучених Штатів Америки, де отримала досвід та інформацію від регуляторів США - Комісії громадських послуг округу Колумбія, Комісії комунальних послуг штату Огайо та Федеральної комісії з регулювання енергетики.

Робочий візит відбувся 4-8 листопада у рамках Програми партнерства у сфері регулювання енергетики між НКРЕ та Національною Асоціацією членів комісій з регулювання комунальних підприємств США (National Association of Regulatory Utility Commissioners - NARUC), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development - USAID).

Першою представники НКРЕ відвідали Комісію громадських послуг округу Колумбія. Вони ознайомилися із принципами зв'язків з громадськістю, у т.ч. за допомогою офіційного веб-сайту та ЗМІ, умовами участі громадян у роботі Комісії, процедурою надання фінансової звітності компаніями, захисту та розголошення інформації, захисту прав споживачів. Крім того, представники НКРЕ були присутні на відкритому слуханні (відкритому засіданні) Комісії.

Наступною українська делегація відвідала Федеральну комісію з регулювання енергетики (м. Вашингтон), де розглядалися електронні інформаційні системи Комісії, а також питання стратегічного планування в органах на федеральному рівні, технологічних втрат електроенергії в мережах; було представлено огляд ринку електричної енергії PJM.

Крім того, у рамках зустрічі із представниками NARUC та USAID розглядалися результати виконання Програми партнерства, розвиток та досягнення НКРЕ у сфері регулювання енергетики завдяки співпраці з NARUC і USAID. Також учасники зустрічі обговорили заходи з розвитку регулювання енергетики, які втілюватимуться у майбутньому.

В Офісі по справам споживачів (Office of the Peoples Counsel for the District of Columbia) представники НКРЕ ознайомилися з процедурами розгляду скарг споживачів та участі Офісу у формальних слуханнях у Федеральній комісії з регулювання енергетики справ щодо зміни тарифів на електричну енергію.

Потім делегація НКРЕ зустрілася із представниками Комісії комунальних послуг штату Огайо. Обговорювалися питання функціонування ринку допоміжних послуг PJM, зокрема підхід до розрахунку обсягів допоміжних послуг, перелік технічних вимог для їх надання, постачальників цих послуг тощо. Крім того, приділялася увага технологічним втратам електроенергії в мережах, у тому числі встановленню нормативних значень технологічних втрат електроенергії при її передачі, та розподілу електроенергії в умовах розмежування видів діяльності.

Наступна зустріч з обміну досвідом між українським та американськими регуляторами запланована на 2014 рік у Києві.

Довідково

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, з 2010 року бере участь у Програмі Партнерства у сфері регулювання енергетики між НКРЕ та Національною Асоціацією членів комісій з регулювання комунальних підприємств США (National Association of Regulatory Utility Commissioners - NARUC).

Програма Партнерства є інструментом для обміну досвідом та інформацією між органами регулювання енергетики США та України з метою вдосконалення системи регулювання енергетичного сектору на засадах принципів ринкової економіки та зміцнення довгострокових відносин між органами регулювання обох країн. Співпраця між представниками органів регулювання здійснюється шляхом організації візитів-обмінів учасників Програми Партнерства, проведення семінарів, нарад тощо.

Тематика Програми Партнерства охоплює ряд основних проблем, що стоять перед органами регулювання: принципи та методи тарифного регулювання і регулювання якості послуг, визначення справедливої вартості послуг, покращення інвестиційної привабливості галузі, забезпечення енергоефективності, захист прав споживачів, використання відновлюваних енергетичних ресурсів тощо.

версія для друку