українська російська англійська
Вітчизняної гречки вистачить, щоб задовольнити потреби українців
12.11.2013 | 16:50
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У цьому році в Україні виробили близько 190 тисяч тонн гречки. Враховуючи перехідні запаси у 80 тисяч тонн, цих обсягів повністю вистачить для забезпечення внутрішнього попиту. Тож для дефіциту цього товару немає жодних передумов. А придбати гречку за прийнятною ціною можна на сільськогосподарських ярмарках, які проводяться в усіх регіонах. Про це повідомив директор Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства Олександр Демидов.

«Цьогоріч українці будуть повністю забезпечені таким популярним продуктом, як гречка. При цьому для внутрішніх потреб повністю вистачить власного потенціалу виробництва цієї культури. Адже фонд споживання для України в цьому році становить 187 тисяч тонн. У поточному ж році аграрії зібрали 190 тисяч тонн цієї культури. Плюс перехідні запаси – 80 тисяч тонн», − зазначив Олександр Демидов.

Директор Департаменту також повідомив, що Міністерство у своїх рекомендаціях щодо того, які площі засівати тією чи іншою культурою, враховує баланс виробництва і попиту. Тому ніяких передумов для дефіциту цієї продукції немає. Так, попит і пропозиція гречки в Україні врівноважені.

«Мінагрополітики постійно вивчає баланси споживання продуктів харчування, в тому числі і гречки. При цьому, важливо максимально враховувати інтереси не лише споживачів, а й виробників. Тому площі, які засіваються цією культурою, є оптимально виваженими. Відтак, цьогорічної пропозиції гречки у 270 тисяч тонн повністю вистачить для внутрішнього ринку, а також для формування перехідних запасів на наступний рік», − підсумував фахівець.

Олександр Демидов також повідомив, що для забезпечення українців гречкою за доступною ціною Аграрний фонд від початку цього року реалізував 74 тонни цієї крупи на сільськогосподарських ярмарках. Також вже тривають переговори про реалізацію гречки Аграрного фонду через торговельні мережі.

«Місцева влада має максимально посприяти тому, щоб виробник зі своєю продукцією міг потрапити на сільськогосподарські ярмарки, які підтримує Мінагрополітики. Це дозволить забезпечити виробника достойним заробітком, а споживача – доступною ціною», − наголосив фахівець.

 

версія для друку