українська російська англійська
Міністри охорони здоров'я України та Литви домовилися розвивати співпрацю у медичній галузі
12.11.2013 | 16:36
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова обговорила зі своїм литовським колегою Вітенісом Андрюкаітісом широке коле питань українсько-литовського співробітництва у медичній та фармацевтичній сферах.

Високо оцінивши рівень існуючого діалогу між Україною та Литовською Республікою, сторони наголосили на важливості нинішнього візиту литовської делегації на чолі з Міністром охорони здоров’я до нашої країни для обговорення конкретних напрямків розширення взаємодії в медичній галузі.

 «Ми зустрічаємося на особливому етапі як двосторонніх відносин, так і взаємин між Україною та Європейським Союзом», – відзначив Міністр охорони здоров’я Литовської Республіки, додавши, що Україна має стати важливим елементом архітектури Євросоюзу.

Раїса Богатирьова повідомила своєму співрозмовнику, що Україна зацікавлена у досвіді Литовської Республіки з реформування системи охорони здоров’я, а також впровадження страхової медицини. Окрім того, за її словами, у наших країн є великий потенціал для взаємодії у фармацевтичній галузі та у сфері трансплантології, яка є доволі розвиненою у Литві та до розвитку якої Україна тільки долучається. 

Учасники зустрічі висловилися за активізацію робочих контактів і неформального діалогу між медичними спільнотами України і Литовської Республіки, що полягає у більш інтенсивнішому обміну студентами, лікарями та представниками середнього медичного персоналу. Було досягнуто домовленість про візит до Литви групи медичних сестер із України для вивчення досвіду розвитку сестринської справи у цій прибалтійській країні. Зі свого боку Раїса Богатирьова запевнила колег у готовності України надати існуючу в ній потужну науково-академічну базу для підготовки литовських спеціалістів у галузі медицини.   

Міністр охорони здоров’я Литовської Республіки Вітеніс Андрюкаітіс запросив Раїсу Богатирьову взяти участь у саміті ЄС із розвитку системи охорони здоров’я, який із 19 по 20 листопада 2013 року відбудеться у Вільнюсі.

У програмі візиту до України делегацією Литовської Республіки на чолі з керівником медичного відомства країни також передбачені зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України Костянтином Грищенком, першим заступником Глави Адміністрації Президента України Іриною Акімовою, керівництвом Державної служби лікарських засобів, відвідання фармацевтичного підприємства «ФАРМАК» і Київського міського центру серця.

 

 

версія для друку